Nauka / Wydarzenia

DFN 2019. Autonomiczne auto i VR u informatyków

Blisko 400 uczniów wzięło udział w pokazach i wykładach, jakie odbyły się 20 września w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczestnicy „informatycznej” odsłony Dolnośląskiego Festiwalu Nauki mogli m.in. dowiedzieć się, jak działają autonomiczne samochody, które – korzystając z kamer i czujników – potrafią obejść się bez kierowcy. Jan Chorowski i Paweł Rychlikowski pokazali, jak przy pomocy sztucznej inteligencji zaprogramować modele takich aut – i zaprezentowali jak działa jeden z nich. Omówili też podstawy uczenia oraz widzenia maszynowego.

Uczniowie, którzy wzięli udział w pokazie „Egg Teacher – gra Virtual Reality”, chętnie skorzystali z okazji i – pod okiem Łukasza Piwowara, specjalisty w zakresie grafiki komputerowej, z zapałem testowali sprzęt do rzeczywistości wirtualnej, próbując swoich sił w grze napisanej przez studentów w ramach przedmiotu Silnik Unity3D i wirtualna rzeczywistość prowadzonego w Instytucie Informatyki.

O Dolnośląskim Festiwalu Nauki przeczytacie także na stronie Instytutu.

Dodane przez: Michał Raińczuk

1 Paź 2019