Nauka / Wydarzenia

DFN 2019. Seniorzy wspominali matematyków

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku pobili rekord i przygotowali aż 11 wydarzeń, które odbyły się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Zajęcia odbyły się tradycyjnie w auli budynku przy ul. Dawida 1, a także we Wrocławskim Domu Literatury – Klubie PROZA, Pawilonie Czterech Kopuł, Państwowej Bursie Szkół Artystycznych, Muzeum Pana Tadeusza.

Podczas tegorocznej XXII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki seniorzy postawili przede wszystkim na matematykę i matematyków. Wspominali mistrzów i uczniów wrocławskiej szkoły matematycznej, a podczas kolejnych spotkań poruszali takie tematy jak: „Od matematyki do malarstwa”, „Matematyka w poezji i piosence” czy „Podróże z liczbami”. Dodatkową atrakcją była wystawa „Wrocławscy Matematycy w karykaturze”.

Dodane przez: Michał Raińczuk

30 Wrz 2019