DFN 2019. W świecie chemicznych eksperymentów

Co można zrobić z czekolady w warunkach domowych? Do czego stosuje się zjawisko luminescencji? Na czym polega srebrzenie bombek? Odpowiedzi na te i inne chemiczne pytania poznali uczestnicy wydarzeń Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Chemii.

Wydział Chemii przygotował około 20 wydarzeń. Uczestnicy zajęć wzięli udział w różnorodnych warsztatach, eksperymentach, wykładach i pokazach – m.in. zajrzeli w mikroskopy, przyglądając się kształtom kryształów, poznali praktyczne zastosowanie zjawiska luminescencji, przyglądali się procesowi srebrzenia bombek, stworzyli czekoladowe wyroby, odkryli tajniki świata kolorów i zapachów, a także dowiedzieli się, jaki wpływ mają dzisiejsze laboratoria chemiczne na rozwój medycyny i rozwiązywanie zagadek kryminalnych.

Dodane przez: Aleksandra Draus

30 Wrz 2019