Kandydaci

Dodatkowa rekrutacja. Wygraj swoją przyszłość z UWr!

Jeżeli wciąż marzysz o tym, żeby studiować, Uniwersytet Wrocławski ma dla Ciebie szczęśliwą wiadomość – na uczelni rusza dodatkowa rekrutacja! Na maturzystów czekają miejsca na różnorodnych kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia. Wystarczy zarejestrować się na www.irka.uni.wroc.pl i rozpocząć swoją przygodę na Uczelni Badawczej.

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Wrocławskiego cieszy się w tym roku rekordowym powodzeniem. Nie bez znaczenia dla rekrutacyjnego sukcesu jest fakt, że Uniwersytet Wrocławski znalazł się w prestiżowym gronie Uczelni Badawczych. Jak podkreśla prof. Jacek Puziewicz z Instytutu Nauk Geologicznych UWr. źródłem uniwersyteckiego sukcesu jest postawienie na studentów –  Jesteśmy zespołem, w którym jest miejsce i dla doświadczonego uczonego, i początkującego studenta. Każdy ma swój wkład w realizację projektów, a wspólna jest nie tylko praca, ale i satysfakcja z osiąganych rezultatów. Warunek jest jeden – nauka to pasja, a nie tylko zawód.

Na pełnych pasji kandydatów na 10 uniwersyteckich wydziałach czekają jeszcze miejsca na studiach stacjonarnych I stopnia na kierunkach:

• filologia chorwacka z językiem serbskim (5 miejsc), rejestracja do 2.10.2020
  • filologia czeska (5 miejsc), rejestracja do 2.10.2020
  • filologia ukraińska (47 miejsc), rejestracja do 1.10.2020
  • inżynieria geologiczna (34 miejsca), rejestracja od 22.09.2020 do 2.10.2020
  • historia (29 miejsc), rejestracja do 21.09.2020
  • militarioznawstwo (15 miejsc), rejestracja do 21.09.2020
  • dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie (32 miejsca), rejestracja do 21.09.2020.

Maturzyści, którzy wyniki swoich egzaminów poznają 30 września, mają szansę zrekrutować się na trzy filologie: chorwacką z językiem serbskim – termin rejestracji to 2 października, czeską – termin rejestracji 2 października, filologię ukraińską, gdzie termin rejestracji upływa 1 października oraz inżynierię geologiczną, gdzie można rekrutować się od 22.09.2020 do 2.10.2020.

Poza samymi kierunkami studiów, kandydatów interesują również różnorodne specjalizacje – Na kierunku ukrainistyka I stopnia proponujemy dwie specjalności: ukrainistykę oraz filologię ukraińską z językiem angielskim. Na drugiej z nich oferujemy aż 810 godzin różnorodnych zajęć anglistycznych, prowadzonych w Instytucie Filologii Angielskiej oraz 120 godzin lektoratu z języka angielskiego, w trakcie których studenci uczą się płynnego posługiwania językiem angielskim, poznają tajniki angielskiej gramatyki i zgłebiają historię wysp brytyjskich – mówi dr Sylwia Wójtowicz-Marszał, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Filologii Słowiańskiej UWr.

Oprócz rekrutacji dodatkowej na studia stacjonarne I stopnia Uniwersytet Wrocławski prowadzi także rekrutację na 80 kierunków studiów stacjonarnych II stopnia, 51 kierunków studiów niestacjonarnych I i II stopnia, 45 kierunków studiów podyplomowych oraz do 21 szkół doktorskich. W zależności od kierunku rejestracja zostanie zakończona we wrześniu lub w październiku.

Informacje o wszystkich kierunkach studiów, jakie oferuje Uniwersytet Wrocławski są dostępne na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

14 Wrz 2020