Nauka / Studenci

Zostań laureatem Diamentowego Grantu

Zdobądź środki na badania naukowe dzięki konkursowi Diamentowy Grant. Wnioski będą przyjmowane jeszcze do 30 stycznia 2019 roku.

Program przeznaczony jest dla absolwentów studiów I stopnia lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich. Laureat konkursu będzie mógł rozpocząć studia doktoranckie bez konieczności uzyskania tytułu magistra. Wniosek powinien zawierać szczegóły projektu badawczego, który będzie kontynuacją badań studenta prowadzonych pod kierunkiem opiekuna naukowego lub promotora. W ocenie wniosków będą brane pod uwagę kryteria, takie jak wartość naukowa projektu, osiągnięcia młodego badacza i zasadność zaplanowanych kosztów. Kandydaci muszą pozyskać opiekuna naukowego oraz instytucję, w której zrealizują swój projekt. Właśnie ta instytucja wnioskuje o przyznanie grantu młodemu naukowcowi. Więcej informacji uzyskasz na stronie MNiSW.

W 2018 roku dwoje studentów UWr zostało laureatami Diamentowego Grantu. Przeczytaj kim są i na czym polegać będzie realizacja ich projektów badawczych w wywiadach z Adą Michno „Harry Potter mieszka na Dolnym Śląsku” i z Bartoszem Bednarczykiem „Kierunek: Oksford”.

Dodane przez: Aleksandra Draus

17 Sty 2019