Strona używa plików cookies więcej

Uniwersytet Wrocławski posiada pięć domów studenckich: Dwudziestolatka, Kredka, Ołówek, Parawanowiec, Słowianka.Wszystkie akademiki usytuowane są  w obrębie placu Grunwaldzkiego.

Uniwersytet Wrocławski nie prowadzi hotelu/hostelu. O miejsce w akademiku w pierwszej kolejności może ubiegać się osoba która posiada status studenta/dokoranta UWr, lub uczestniczy w procesie dydaktycznym UWr. W przypadku wolnych miejsc, istnieje możliwość ubiegania się o miejsce w domu studenckim przez studentów innych uczelni Wrocławskich.

Wszystkie terminy rejestracji do akademików oraz sposób składania dokumentów dostępne na stronie internetowej.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, celem zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 wszystkie osoby kwaterujące się w domu studenckim zobowiązane  są do  bezwzględnego stosowania  zaleceń administracji DS. Złamanie jakiejkolwiek zasady, w szczególności wynikającej z zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego będzie skutkowało pozbawieniem miejsca i koniecznością natychmiastowego wykwaterowania się wraz z zabraniem swoich rzeczy.

Szczegółowe informacje dotyczące zakwaterowania znajdują się w zakładkach poszczególnych domów studenckich.

Informacje o domach studenckich można uzyskać pod numerem telefonu:+48 71 34 30 618, lub email: sprawystudenckie@uwr.edu.pl

 
Adresy
 
Cennik
 
Parawanowiec
 
Kredka