Strona używa plików cookies więcej

UWAGA! Studenci programów międzynarodowych rozpoczynający studia od nowego semestru na Uniwersytecie Wrocławskim: Erasmus +, umowy bilateralne, CEEPUS, ISEP, Study Abroad, Erasmus Mundus, Government Scholarship.

Informujemy, że dnia 10 grudnia 2018 roku rozpocznie się aplikowanie on-line o miejsca w domach studenckich na semestr letni  2018/2019. Termin logowania się mija 11 stycznia 2019r., o godzinie 24:00.

Wnioski on-line po wcześniejszej rejestracji i zalogowaniu się na stronie internetowej www.rejestracja.ds.uni.wroc.pl 

Informacje o domach studenckich można uzyskać pod numerem telefonu:+48 71 34 30 618, lub email: sprawystudenckie@uwr.edu.pl

Uniwersytet Wrocławski dysponuje pięcioma koedukacyjnymi domami studenckimi. Są to: Dwudziestolatka, Kredka, Ołówek, Parawanowiec i Słowianka.

Wszystkie usytuowane są w centrum Wrocławia w pobliżu Kampusu Grunwaldzkiego. Studenci kwaterowani są w pokojach jedno- i dwuosobowych, dodatkowo w Dwudziestolatce w pokojach trzyosobowych. We wszystkich akademikach jest dostęp do internetu, także bezprzewodowego.

W uniwersyteckich akademikach jest ok. 2000 miejsc. W przypadku, gdy liczba osób ubiegających się o przyznanie miejsca jest większa niż liczba wolnych miejsc, pierwszeństwo przysługuje studentowi studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wieczorowych) znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej, któremu codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby lub utrudniał studiowanie.

 
Domy Studenckie – adresy
 
Cennik
 
W
WAKACJE