Studenci / Wydarzenia / 27 Kwiecień

#DotleniamMiasto, czyli Zielony Rekord Polski już 27 kwietnia

Już 27 kwietnia po raz kolejny bity będzie Zielony Rekord Polski. W jeden dzień zasadzonych zostanie kilka tysięcy nowych roślin. W akcję organizowaną przez Dotlenieni.org włączył się Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, który tuż przy jednej ze swoich siedzib przy ul. Przybyszewskiego zasadzi ponad sto roślin.

Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Bez jedzenia przeżyjemy kilka tygodni, bez picia kilka dni, a bez tlenu zaledwie kilka minut. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu. Organizatorzy akcji dzięki Zielonemu Rekordowi Polski chcą pokazać, że to ważne działanie, a jednocześnie pragną popularyzować sadzenie roślin i drzew.

To już drugie bicie Zielonego Rekordu Polski. Podczas poprzedniego w 2017 r. udało się zasadzić prawie 3,3 tys. nowych roślin. Tym razem organizatorzy planują posadzić jeszcze więcej, a nad rekordem czuwa Biuro Rekordów. Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Nasadzenia grupowe odbędą się m.in. we Wrocławiu, Częstochowie, Słupsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu.

Studenci Wydziału Nauk Biologicznych UWr przy ul. Przybyszewskiego będą sadzić ponad 100 roślin, a wśród nich 50 barwinek, 15 irg, 10 jaśminowców i 30 krzewuszek. Dzięki włączeniu się w tę akcję, zyska nie tylko środowisko, ale także otoczenie Wydziału. Chętni do pomocy przy sadzeniu mogą pojawić się o godz. 10.00 pod Wydziałem Nauk Biologicznych przy ul. Przybyszewskiego.

Organizatorzy akcji zachęcają także do indywidualnego włączenia się w bicie Zielonego Rekordu. Jak to zrobić? Wystarczy kupić roślinę, posadzić ją w mieszkaniu lub ogrodzie i wysłać 2 zdjęcia zdjęcie – jedno pokazujące miejsce przed zasadzeniem rośliny i drugie już po zasadzeniu. Aby wkład został doliczony do Zielonego Rekordu, zdjęcia należy wysłać w piątek 27 kwietnia. Zdjęcia można wysyłać m.in. przez www.facebook.com/dotlenieni.org. Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat.

Więcej informacji o akcji na stronie www.dotlenieni.org

plakat: bijemy zielony rekord Polski. Weź udział w wydarzeniu. 27 kwietnia 2018 r. dotlenieni.org

Dodane przez: Kamilla Jasińska

25 Kwi 2018