Strona używa plików cookies więcej

Ludzie / Wydarzenia

Jan Choroszy dyrektorem Domu Literatury

Nowy dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury jest pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, należy do Kolegium Redakcyjnego „Czasopisma Zakładu Narodowego im. Ossolińskich”. Jest też kierownikiem Podyplomowych Studiów Wydawniczych.

Nowego dyrektora powołał w czwartek po południu Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Jan Choroszy zastąpił na stanowisku prof. Andrzeja Zawadę.

– Nie będę za dużo mówić o moich planach związanych z WDL, najpierw chciałbym skonsultować je z pracownikami – mówi na łamach Wroclaw.pl dr Jan Choroszy. – Wrocławski Dom Literatury jest dobrze obmyśloną instytucją i nie chciałbym jej zepsuć. Chciałbym, żeby WDL stał się domem pracy twórczej w tym sensie, że będzie łączyć ludzi tworzących wspólnotę książki, wspólnotę literatury. Znajdzie się w nim miejsce dla pisarzy, wydawców, tłumaczy, redaktorów, adeptów edytorstwa i bibliotekarzy. Chciałbym w większym stopniu kreować wydarzenia nie tylko literackie.

Dr Jan Choroszy zapowiedział, że Wydawnictwo Warstwy będzie wydawać książki, które będą przedmiotem debat i dyskusji, będą podejmować tematy społeczne. Nowy dyrektor ma też w planach współpracę z instytucjami kultury z Dolnego Śląska. Wrocławski Dom Literatury miałby stać się zapleczem intelektualnym, instytucją wspierającą biblioteki, kluby książki.

Więcej przeczytacie tutaj.

Dodane przez: Michał Raińczuk

16 Lut 2017

ostatnia modyfikacja: 22 Lut 2017