Ludzie / Wydarzenia

Dr hab. Mateusz Strzelecki w Leadership Academy for Poland 2020

Dr hab. Mateusz Strzelecki z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego został wybrany do tegorocznej edycji Leadership Academy for Poland 2020. LAP to program rozwoju dobrego przywództwa, realizowany przy udziale uznanych profesorów z najbardziej prestiżowych ośrodków edukacyjnych na świecie. Zajęcia prowadzą m.in. wykładowcy Uniwersytetu Harvarda i London Business School. Uczestnicy Akademii – liderzy aktywnie działają w różnych sektorach (edukacja, biznes, organizacje non-profit itd.). W projekcie rozwijają swoje kompetencje w trzech obszarach: dotyczącym motywacji, zarządzania i samodoskonalenia.

Dr hab. Strzelecki został nominowany do programu przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej i będzie pierwszym pracownikiem UWr w tym programie. Serdecznie gratulujemy!

Dr hab. Mateusz Strzelecki pracował naukowo w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech. Kierował Stacją Polarną UWr im. Stanisława Baranowskiego na Spitsbergenie, był liderem polskich zespołów badawczych ds. ewolucji wybrzeży i paraglacjalnej transformacji krajobrazu w Wysokiej Arktyce, a także najmłodszym członkiem Komitetu Badań Polarnych Polskiej Akademii Nauk. Prowadził badania na Svalbardzie, Grenlandii, Islandii, wyspach Skandynawii i Antarktyki oraz w Kanadzie. Od 2019 roku reprezentuje UWr w Akademii Młodych Uczonych PAN. Na UWr realizował projekty dla Narodowego Centrum Nauki oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Celem jego badań jest ustalenie, w jaki sposób zmiany klimatyczne przekształcają wybrzeża polarne i zagrażają istniejącym w tych wyjątkowo wrażliwych strefach skupiskom ludności oraz zachodzącym przemianom społeczno-gospodarczym.

Dodane przez: Agata Kreska

8 Lip 2020