Drzwi Otwarte na Wydziale Matematyki I Informatyki (24.04)

Uniwersytet Wrocławski w swojej ofercie kierunków ma studia nie tylko humanistyczne, filologiczne czy społeczne, lecz także przyrodnicze i ścisłe i techniczne! Nasza informatyka magisterska w rankingu Perspektyw w roku 2020 zajęła pierwsze miejsce, a matematyka wysokie szóste spośród wszystkich uczelni publicznych, a trzecie spośród uniwersytetów! Jeśli myślicie o studiowaniu informatyki bądź matematyki na UWr, zachęcamy do wzięcia udziału w Wirtualnych Drzwiach Otwartych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki UWr, które odbędą się już 24 kwietnia o godzinie 11.00.

Informatyka

około 11:00 (YT) Piotr „Bożydar” Szymajda [ Nie ] Jesteś Anonimowy w Sieci  – kilka historii o tym jak deanonimizować ludzi, zdjęcia i dokumenty nie posiadając żadnej magicznej, hackerskiej wiedzy
około 11:30 (YT) Michał Kowalczykiewicz Powrót do przyszłości – O kilku starych pomysłach akademickich, które teraz pojawiają się w przemyśle (materiał w przygotowaniu)
12:15 (Gather – sala 25) spotkanie z Piotrkiem „Bożydarem” Szymajdą i jego kolegami z firmy Fibertide
12:40 (Gather – sala 25) spotkanie z Michałem Kowalczykiewiczem (m.in. odpowie na pytania do jego wykładu z YT)
13:00 (Meets & Gather – sala 25) Wojciech Kołowski Coq a inne języki programowania (materiały – github)
13:30 (YT & Gather – sala 25) Marek Materzok Układy cyfrowe – inna twarz informatyki
12:00  (Gather – sala 13) Q&A – INFORMATYKA – przedmioty, rekrutacja, stypendia, …
12:00  (Gather – sala ISIM, przy łączniku) Q&A – ISIM – indywidualne studia informatyczno-matematyczne.
12:00  (Gather – hol na I piętrze)  Natalia Czerep Q&A – ( Nie tylko ) O programach Fundacji Perspektywy, stypendia Intela dla maturzystek

(YT) dr Grzegorz Wyłupek – O zastosowaniu matematyki
(YT) dr Motiejus Valiunas – Jak badać wirusy za pomocą geometrii?
(YT) dr hab. Jan Dymara – O krzywiźnie
11:30 – … (Gather – sala HS) Q&A – MATEMATYKA – rekrutacja, przedmioty na pierwszym roku (odpowiadać będzie Jan Kraszewski, opiekun pierwszego roku.
12:00 – … (Gather – sala ISIM, przy łączniku) Q & A – ISIM – indywidualne studia matematyczno-informatyczne
11:30 – … (Gather – sala EM) Q&A – MATEMATYKA, życie na 1 roku (odpowiadać będą studenci 1 roku)
11:30 – … (Gather, sala WS) Q&A – MATEMATYKA, studia i specjalności (odpowiadać będą studenci starszych lat)
11:30 -… (Gather, sala C) – spotkanie z przedstawicielami Koła Naukowego Matematyków Teoretyków.
12:00- … (Gather, Budzik) – kuluary – gra terenowa, aby zacząć znajdź Karolinę Szymańską

Przez cały czas (Gather) luźne rozmowy z pracownikami, absolwentami i studentami

Więcej informacji na facebooku