Kandydaci / Wydarzenia

Drzwi otwarte online w Instytucie Matematycznym UWr

Myślisz o studiach matematycznych na Uniwersytecie Wrocławskim? Zobacz film z drzwi otwartych online!

Co roku w czołówce polskich i światowych rankingów na najlepszy zawód świata, w którym pod uwagę brane są m.in. średnie zarobki, warunki pracy oraz perspektywy na przyszłość, pojawia się matematyk oraz inne zawody blisko związane z matematyką: statystyk, analityk danych, aktuariusz czy specjalista badań operacyjnych.

Instytut Matematyczny UWr prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku matematyka. Dowiedz się więcej na stronie instytutu.

Na UWr kształcimy wszechstronnie wykształconych specjalistów, którzy potrafią analizować problemy pojawiające się w świecie finansów, ubezpieczeń, w przemyśle oraz w nauce. Siłą naszych absolwentów jest ich warsztat matematyczno-informatyczny oraz niestandardowe podejście do badanych problemów. Pracodawcy cenią sobie w nich właśnie logiczne myślenie i kreatywność.

Nasi absolwenci są rozchwytywani na rynku pracy i po ukończeniu studiów (a często jeszcze w trakcie) znajdują zatrudnienie w bankach, firmach ubezpieczeniowych, doradczych, leasingowych, windykacyjnych, informatycznych i wielu innych.

18 kwietnia 2020 roku w Instytucie Matematycznym UWr odbyły się drzwi otwarte online. Jeśli nie udało Ci się być z nami tego dnia – nic straconego! Wciąż możesz obejrzeć film, w którym nasi pracownicy, studenci i absolwenci opowiadają o różnych aspektach studiowania matematyki na UWr.

Oglądaj drzwi otwarte Instytutu Matematycznego online

Dodane przez: Aleksandra Draus