Kandydaci / Wydarzenia

Drzwi Otwarte w Instytucie Dziennikarstwa

Drzwi zamknięte, prosimy oknem – czyli Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na przekór pandemii przenosi się do świata wirtualnego

Nie ma w kraju drugiego takiego Instytutu – Instytutu, który łączy praktyczne podejście do nauki z partnerskimi relacjami społeczności akademickiej. Niebanalni. Tacy są zarówno wykładowcy, jak i studenci komunikacji wizerunkowej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Tych, którzy chcą dołączyć do grona ciekawych świata, IDiKS zaprasza 29 maja, kiedy to na oścież otwiera wszystkie okna i w wirtualnej rzeczywistości pokazuje, jak studia wyglądają z perspektywy jego studentów. Rekrutacja, specjalności, formalności, ale i odwieczna zmora, czyli pytanie o to, „co właściwie można po tym robić?” – to tylko kilka z tych ważnych kwestii, które na pewno poruszymy.
Studia w IDiKS to przede wszystkim zajęcia warsztatowe, podczas których rozwijane są najważniejsze kompetencje przyszłych dziennikarzy i specjalistów od komunikacji wizerunkowej. Dni na uczelni wypełnione są realizacją projektów, konkursów i uczestnictwem w kołach naukowych. Nuda jest u tu słowem nieznanym. Nie mogłoby być inaczej, w końcu wokół czeka tak wiele możliwości poznawania świata – wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę.
Kierunki: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz komunikacja wizerunkowa prowadzone są w ramach studiów I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto po I semestrze studiów czeka Was również wybór specjalności: jednej spośród trzech na komunikacji wizerunkowej (branding, communication design, public relations) oraz jednej z pięciu na dziennikarstwie i komunikacji społecznej (dziennikarstwo audiowizualne, dziennikarstwo prasowe i online, dziennikarstwo sportowe, twórcze pisanie (creative writing), dziennikarstwo muzyczne). Informacje o zasadach rekrutacji znajdziecie na stronie: www.rekrutacja.uni.wroc.pl. Ale! Możecie też włączyć komputer w piątek 29 maja i dowiedzieć się wszystkiego z pierwszej ręki. Start – punkt 11. Czekamy na Was!

Link do wydarzenia na fb

Dodane przez: Agata Sałamaj

25 maja 2020