Strona używa plików cookies więcej

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego rozwijają swoje pasje w 170 kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Jednymi z najbardziej aktywnych na naszej uczelni są pasjonaci nauk o Ziemi. Zrzeszeni w pięciu sekcjach – dynamiki litosfery, geologii inżynierskiej, hydrogeologii, paleontologii i stratygrafii i mineralogii – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geologów organizują wyjazdy terenowe do kopalń głębinowych, odkrywkowych i kamieniołomów.

Ze skonstruowania marsjańskiego łazika słynie koło naukowe Continuum, działające przy Instytucie Informatyki. Od początku istnienia koła, czyli od 2014 roku, jego członkom przyświecał jeden cel – stworzyć duży projekt zespołowy, który pozwoli reprezentować uczelnię w zawodach międzynarodowych. Postawili na robotykę i tak powstał prototyp łazika Aleph 1, który doskonale radzi sobie na międzynarodowych imprezach (m.in. European Rover Challenge).

Dla pasjonatów psychologii powstało Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Psyche. Członkowie koła organizują spotkania i warsztaty z psychologami-praktykami i terapeutami.

Co roku na Uniwersytecie Wrocławskim rusza Giełda Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. To doskonała okazja, by zobaczyć fascynujące eksperymenty i prezentacje, porozmawiać z młodymi naukowcami, poznać specyfikę ich codziennej pracy – i dowiedzieć się, jakie studia warto wybrać.

Wszystkie koła naukowe naszej uczelni czekają na nowych członków. Jeżeli chcesz twórczo spędzać czas wolny, wybierz jedno z nich – i zacznij działać.

 
K
Koła naukowe
 
O
Organizacje i zespoły
 
W
Wykaz kół naukowych
 
S
Samorząd Studentów
 
N
Niezależne Zrzeszenie Studentów UWr
 
O
Obsługa medialna