Strona używa plików cookies więcej

Koła naukowe

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego rozwijają swoje pasje w 170 kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Jednymi z najbardziej aktywnych na naszej uczelni są pasjonaci nauk o Ziemi. Zrzeszeni w pięciu sekcjach – dynamiki litosfery, geologii inżynierskiej, hydrogeologii, paleontologii i stratygrafii i mineralogii – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geologów dodatkowo organizują obozy naukowe. Ostatni odbył się na Filipinach.

Ze skonstruowania marsjańskiego łazika słynie koło naukowe Continuum, działające przy Instytucie Informatyki. Od początku istnienia koła, czyli od 2014 roku, jego członkom przyświecał jeden cel – stworzyć duży projekt zespołowy, który pozwoli reprezentować uczelnię w zawodach międzynarodowych. Postawili na robotykę i tak powstał prototyp łazika Aleph 1, który doskonale radzi sobie na międzynarodowych imprezach (m.in. European Rover Challenge).

Dla pasjonatów psychologii powstało Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Psyche. Członkowie koła organizują spotkania i warsztaty z psychologami-praktykami i terapeutami.

Każdej wiosny na Uniwersytecie Wrocławskim rusza Giełda Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. To doskonała okazja, by zobaczyć fascynujące eksperymenty i prezentacje, porozmawiać z młodymi naukowcami, poznać specyfikę ich codziennej pracy – i dowiedzieć się, jakie studia warto wybrać.

Wszystkie koła naukowe naszej uczelni czekają na nowych członków. Jeżeli chcesz twórczo spędzać czas wolny, wybierz jedno z nich – i zacznij działać!

Zbiór dobrych praktyk na czas pandemii dla uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich

 
W
Wykaz kół naukowych
 
D
Dokumenty