Strona używa plików cookies więcej

Konferencje / 19 Listopad

Europa i Pojednanie

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Europa i Pojednanie” z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada w godzinach 9:30-15:00 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konferencja jest częścią projektu „Polonia Restituta” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, przy współudziale Akademii Ignatianum w Krakowie. „Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, który składa się z cyklu konferencji tematycznych poświęconych kluczowym zagadnieniom społecznym naszego Kraju w optyce Katolickiej Nauki Społecznej. Współorganizatorami konferencji Europa i Pojednanie jest Uniwersytet Wrocławski oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Konferencję otworzą prof. Adam Jezierski, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ks. prof. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie, abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski oraz abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Pablo Perez Lopez z Uniwersytetu Nawarry. Wystąpienia zostaną wygłoszone w ramach dwóch paneli: pierwszego „Polska w Europie – Europa w Polsce” oraz „Europejski dom – fundamenty i przyszłość”.

Formularz rejestracyjny i więcej informacji znajdują się na stronie bip.nauka.gov.pl/konferencja-europa-i-pojednanie. Szczegółowy program konferencji dostępny jest także na stronie polonia-restituta.pl.

Dodane przez: Aleksandra Draus

8 Lis 2018

ostatnia modyfikacja: 20 Lis 2018