Strona używa plików cookies więcej

Badania / Nauka / Studenci

Eurostudent – ankieta

Studenci komunikacji wizerunkowej, pedagogiki, psychologii, ekonomii, filologii, prawa, zarządzania projektami społecznymi, filologii polskiej, genetyki i biologii eksperymentalnej, zarządzania środowiskiem przyrodniczym, i studenci studiów podyplomowych z psychologii zarządzania Uniwersytetu Wrocławskiego – zostali wytypowani do udziału w ankiecie Eurostudent.

Eurostudent to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii.

Polska bierze udział w projekcie już po raz trzeci, przy czym pierwszy raz w historii badanie w naszym kraju realizowane będzie w uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie. Dość skomplikowana, wielostopniowa metodologia przesądza o unikatowości projektu, gwarantując trafność wyciąganych na jego podstawie wniosków.

Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS (dawniej Pracownia Badań Społecznych).

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymają ankietę Eurostudent oraz wszelkie informacje związane z ankietą na swój adres mailowy. Ankieta dostępna będzie od 24 maja do końca czerwca.

Dodane przez: Agata Sałamaj

22 maja 2019

ostatnia modyfikacja: 5 Cze 2019