Badania

Ewolucja prawa. Weź udział w badaniu

Naukowcy z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają do wypełnienia kwestionariusza, który posłuży do zebrania cennych danych w projekcie Evolution of Law.

– Projekt dotyczy ewolucji prawa. Temat jest cały czas dyskusyjny, bo sama ewolucja i geneza prawa oraz odpowiedź na pytanie kiedy ludzie ustanowili prawo jest przedmiotem zainteresowania historyków i antropologów od lat. Są teorie ewolucyjne, ale są też teorie bardziej neurobiologiczne, które sugerują, że ludzki mózg jako jedyny ma szczególną zdolność do tego, żeby generować prawo. Badanie służy m.in. do tego, aby więcej się na ten temat dowiedzieć – wyjaśnia Anna Chmielińska, naukowiec z Katedry Biologii Człowieka UWr.

Zbieranie danych do projektu w Polsce nadzoruje prof. Bogusław Pawłowski oraz Anna Chmielińska (Katedra Biologii Człowieka UWr). Kierownikiem projektu jest Daniel Sznycer (Department of Psychology, University of Montreal) oraz Carlton Patrick (Department of Legal Studies, University of Central Florida, Orlando).

Link do kwestionariusza: KWESTIONARIUSZ

Udział w badaniu zajmie około 10 minut. Uczestnicy muszą być pełnoletni.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

24 Sty 2020