Fizyka dla uczniów i nie tylko

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół średnich z Dolnego Śląska oraz wszystkich zainteresowanych na cykl sobotnich wykładów z fizyki organizowanych przez Wydział Fizyki i Astronomii oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne.

Harmonogram popularnonaukowych wykładów:

27.10.2018 | Kostka Rubika i wyższe wymiary, dr Remigiusz Durka

Kostka Rubika to nie tylko fascynująca łamigłówka, ale również świetny punkt wyjścia do rozważań  o wyższych wymiarach.

24.11.2018 | Kolorowy zawrót głowy, czyli o barwach w przyrodzie, prof. Ewa Dębowska

Dlaczego liście są zielone, niebo niebieskie, a zachód słońca potrafi być krwistoczerwony? Co to jest tęcza i czym się różni od tęczowania? Co zrobić, by taśma klejąca zabłysnęła feerią barw?

15.12.2018 | Zorze polarne, prof. Michał Tomczak

Jak powstają zorze polarne? Gdzie i kiedy je oglądać? Jakie są szanse zobaczenia ich w Polsce?

19.01.2019 | Symulacje komputerowe w fizyce, dr hab. Maciej Matyka

Wszystkie wykłady rozpoczną się o 11:15 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej UWr, pl. M. Borna 9, sala im. prof. J. Rzewuskiego (wejścia 60, 163, 164).

Więcej informacji na stronie wydziału oraz w załączonym plakacie.

Dodane przez: Aleksandra Draus

10 Paź 2018