Strona używa plików cookies więcej

Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Taiana Mui pojedzie do Berlina

Za nami kolejna edycja Falling Walls Lab Wroclaw. Zwycięzcą została Taiana Mui, studentka z Brazylii, która już 8 listopada wystąpi podczas finałowej konferencji w Berlinie.

Taiana Mui pracuje w Leibniz Institute for Plasma Science and Technology, gdzie bada zastosowanie plazmy w nauce, rolnictwie i medycynie. „Breaking the wall of plasma in agriculture” – tak brzmiał tytuł jej wystąpienia o tym, czym jest plazma i jak można ją wykorzystać w procesie oczyszczania nasion.

Drugie miejsce zajęła Sabine Wollmann z Niemiec, doktor na Uniwersytecie w Bristolu, prowadząca badania na temat możliwości zwiększenia limitów bramek logicznych stosowanych w komputerach kwantowych. Na podium znalazł się również Masoud Rostami z Iranu, doktor na Uniwersytecie Kolońskim, pracujący nad stworzeniem modelu badań struktury Ziemi oraz innych planet.

Falling Walls Lab Wroclaw 2018 odbyło się 12 października w Oratorium Marianum. Uczestników oceniało jury w składzie prof. Jan Burdukiewicz (przewodniczący), Urszula Broda, dr inż. Jacek Lamperski, dr Barbara Pabjan, prof. Leszek Pacholski, Narine Gevorgyan, prof. Arkadiusz Wojs oraz prof. David Blaschke.

Ideą Falling Walls Lab jest rozpowszechnianie informacji o aktualnych badaniach, nawiązywanie współpracy naukowej i biznesowej oraz poszerzanie horyzontów badawczych. Zwycięzcy edycji regionalnych wyjeżdżają na finałową konferencję do Berlina, gdzie pod hasłem „Great minds, 3 minutes, 1 day” w prostych i zwięzłych słowach wyjaśniają, na czym polegają projekty, nad którymi obecnie pracują. Więcej o Falling Walls Lab dowiesz się na stronie konkursu.

Dodane przez: Aleksandra Draus

15 Paź 2018

ostatnia modyfikacja: 29 Paź 2018