Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Geolodzy UWr wyróżnieni przez Wietnamczyków

Prof. dr hab. Stanisław Staśko i dr Adam Szynkiewicz, odznaczeni Medalami Wietnamskiej Akademii Nauk podczas konferencji Pol-Viet w Krakowie. Na zdjęciu również prof Nguyen van Giang, dyrektor Instytutu Geofizyki Wietnamskiej Akademii Nauk z Hanoi
Fot. Paweł Świerk/AGH

Naukowcy z Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego zostali odznaczeni medalami Wietnamskiej Akademii Nauk.

Podczas konferencji Pol-Viet w Krakowie dwaj naukowcy z Instytutu Nauk Geologicznych, prof. dr hab. Stanisław Staśko i dr Adam Szynkiewicz, zostali odznaczeni Medalami Wietnamskiej Akademii Nauk za znaczący wkład w rozwój badań w zakresie geologii. Prof. Staśko i dr Szynkiewicz wspólnie z zespołem, którym kierował prof. Nguyen van Giang (absolwent UWr), w latach 2010-2014 prowadzili badania georadarowe krasu oraz badania wód podziemnych. Organizowali również wspólne szkolenia z zakresu nowoczesnych metod modelowania numerycznego.

Dodane przez: Michał Raińczuk

24 Sty 2018