Konferencje / Wydarzenia

Goście z Krzyżowej z wizytą na Uniwersytecie

W miniony poniedziałek grupa młodych ludzi z Albanii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Niemiec oraz Polski, zaangażowanych w działalność organizacji pozarządowych, spotkała się z rektorem UWr, prof. Adamem Jezierskim. Wspólnie rozmawiali m.in. o współpracy Uczelni z niemieckimi partnerami.

Grupa, w której większość stanowili studenci, wzięła udział w tygodniowym seminarium pod hasłem „Pojednanie i pamięć”, zorganizowanym przez Fundację Krzyżowa dla Porozumienia europejskiego.  – Chcieliśmy pokazać uczestnikom całego przedsięwzięcia historię relacji polsko – niemieckich i odwiedzić najważniejsze miejsca w regionie, które o tych relacjach opowiadają – mówi Dominik Całka z Fundacji Krzyżowa.

Uczestnicy seminarium zwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Śląskie w Görlitz, a we Wrocławiu Centrum Historii Zajezdnia, Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rektor prof. Adam Jezierski pokazał gościom Muzeum UWr, Wieżę Matematyczną, Aulę Leopoldyńską i Oratorium Marianum. Zagrał również na organach i fortepianie.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

31 Lip 2018