Studenci / Wydarzenia / 15 Grudzień

Grecja pod młotek, czyli młodzi geolodzy na Półwyspie Bałkańskim

Zapraszamy 15 grudnia o 10:00 na wykład otwarty z cyklu „Tajemnice Ziemi i Wszechświata”. Tym razem tematem spotkania będzie wyprawa naukowa Sekcji Petrologii Studenckiego Koła Naukowego Geologów.

Studenci opowiedzą o formowaniu się tak nietypowych miejsc jak Meteora, wyjaśnią budowę mitycznej góry bogów – Olimpu, oraz przybliżą tematykę tektoniki płyt i związanych z nią ofiolitów. Geolodzy, nazywani niegdyś filozofami przyrody, nie samą wiedzą jednak żyją. Półwysep Bałkański – oprócz geologicznych osobliwości – to również miejsce niesamowitych krajobrazów greckich masywów górskich, bułgarskich odludzi, pięknych wybrzeży i klimatycznych miejscowości. Ich również nie zabranie w trakcie spotkania, które odbędzie się w sali 503 (V piętro) Instytutu Nauk Geologicznych, pl. M. Borna 9.

Dodane przez: Aleksandra Draus

14 Gru 2018