Strona używa plików cookies więcej

Kandydaci / Studenci / Wydarzenia

Harmonogramy rekrutacji

Znamy harmonogramy rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021. Szczegółowe informacje dla każdego kierunku znajdziesz na jego stronie w zakładce HARMONOGRAM. Przejdź do listy kierunków.

Pamiętaj, że na studia na Uniwersytecie Wrocławskim możesz dostać się w I, II lub III turze naboru. Chcesz wiedzieć więcej o kolejnych turach naboru? Przeczytaj pytania i odpowiedzi z Vademecum Kandydata:

Co to jest II i III tura naboru?
W II i III turze naboru mają szansę dostać się na studia osoby, które w I turze znalazły się na liście rezerwowej. Nie trzeba w niej potwierdzać chęci udziału ani wnosić ponownie opłaty rekrutacyjnej, gdyż kandydaci, którzy w I turze naboru znaleźli się na liście rezerwowej, będą automatycznie brani pod uwagę w kolejnych turach, o ile do nich dojdzie.

Czy mogę brać udział w II i III turze naboru, jeśli nie brałem udziału w I turze?
Niestety nie. II i III tura rekrutacji dotyczy tylko tych osób, które od początku brały udział w rekrutacji i zarejestrowały się w systemie IRK przed I turą. Ci, którzy tego nie zrobili, muszą czekać na rekrutację dodatkową.

Czy zawsze na wszystkich kierunkach jest II i III tura naboru?
Zwykle tak, bo nawet na bardzo obleganych kierunkach zdarza się, że część osób zakwalifikowanych do przyjęcia, rezygnuje z przyznanego miejsca, zwalniając je w ten sposób dla osób z listy rezerwowej.

Jeśli w I turze dostanę się na jakieś studia i złożę tam dokumenty, a na swój wymarzony kierunek dostanę się dopiero w II czy III turze, to czy mogę zrezygnować z tego pierwszego?
Tak. W tej sytuacji należy w terminie 14 dni złożyć w odpowiednim dziekanacie pisemną rezygnację, dzięki czemu zwolni się miejsce dla kogoś z listy rezerwowej.

Czym różni się rekrutacja dodatkowa od II i III tury naboru?
Osobom, które nie zostały przyjęte na studia w rekrutacji letniej (w żadnym z trzech naborów) lub musiały przystąpić do matury w sierpniu, rekrutacja dodatkowa daje możliwość zapisania się na te kierunki, na których zostały wolne miejsca.

Czy w rekrutacji dodatkowej trzeba od nowa zakładać konto w IRK?
Jeśli konto w IRK zostało założone w tym roku przy rekrutacji letniej, to nie trzeba. Muszą je założyć tylko ci, którzy wcześniej nie przystępowali do rekrutacji.

Czy muszę kogoś informować, jeśli chcę wziąć udział w II i III turze rekrutacji?
Udział w II i III turze naboru jest automatyczny dla osób, które brały udział w I turze.

Czy powinienem czekać do wyników matury, żeby zarejestrować się na studia?
Absolutnie nie. Wyniki matury nie są Ci potrzebne, by zarejestrować się w naszym systemie IRK. Do systemu nie wprowadzasz samodzielnie wyników matur, system automatycznie pobiera wyniki maturalne z Krajowego Rejestru Matur.

Dodane przez: Agata Sałamaj

3 cze 2020

ostatnia modyfikacja: 11 sie 2020