HERstoria na Dzień Kobiet. Spotkanie z Anną Dziewitt-Meller

Z okazji Dnia Kobiet Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Genderówka organizują spotkanie online z Anną Dziewit-Meller – pisarką i feministką. Spotkanie dotyczyć będzie kobiecego aktywizmu! Zapraszamy 9 marca o godzinie 19.00.

W ostatnim czasie obserwujemy intensywny zwrot ku aktywizmowi kobiet. Wydaje się, że ma on miejsce zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dotyczy polityki, zrzeszania się, walki z restrykcyjnym prawem i naciskami autorytarnych władz, a także edukacji, działań na rzecz tolerancji i praw człowieka czy sposobów radzenia sobie z trudną sytuacją pandemiczną. Kobiety są też w ostatnich miesiącach głównym podmiotem debaty publicznej, to one masowo uczestniczą w manifestacjach ulicznych, zakładają komitety i wypowiadają się na tematy związane z kształtem współczesnej rzeczywistości społecznej.

Mając to na względzie, z okazji tegorocznego Dnia Kobiet IPS i Genderówka postanowili więc się skupić właśnie na kobiecym aktywizmie, o którym porozmawiają z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką, feministką, wcześniej także liderką kobiecego zespołu rockowego Andy.Spotkanie odbędzie się w formie online. Rodzaj platformy oraz link do wydarzenia zostanie podany wkrótce w wydarzeniu na fb. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Dodane przez: Agata Sałamaj

18 Lut 2021