Ludzie / Wydarzenia

Nasi hispaniści nagrodzeni

Dwoje hispanistów z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Beata Baczyńska i dr hab. Marcin Kurek, uczestniczyło w uroczystości Homenaje al Hispanismo Internacional zorganizowanej przez Fundación Duques de Soria w celu uhonorowania hispanistów no hispanos z całego świata, którzy zajmują się działalnością akademicką – naukową i dydaktyczną – upowszechniając w swoich krajach dziedzictwo języków, kultury i literatury Hiszpanii.

26 września 2018 r. późnym popołudniem grono 58 hispanistów z 35 krajów zostało przyjętych przez króla Hiszpanii, Filipa VI, który wyraził swój podziw i wdzięczność zagranicznym hispanistom za wkład włożony w upowszechnienie języka i kultury hiszpańskiej. Polskę reprezentowały trzy osoby, w tym dwoje hispanistów z Wrocławia. W uroczystości wzięli udział Minister Nauki, Innowacji i Szkolnictwa Wyższego Hiszpanii, ambasadorowie krajów Ameryki Łacińskiej, przedstawiciele świata nauki i kultury. Tego samego dnia przed południem międzynarodowa reprezentacja hispanistów została przyjęta przez prof. Darío Villanuevę, Przewodniczącego Real Academia Española. W siedzibie Real Academia Española zaproszeni do Madrytu hispaniści obradowali na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości badań hispanistycznych w kontekście rosnącej obecności języka hiszpańskiego w globalizującym się świecie.

Żródło:www.casareal.es

Dodane przez: Agata Sałamaj