Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Wydarzenia

Horyzont 2020. Nowe programy pracy

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE informuje, że Komisja Europejska ogłosiła nowe programy pracy w obszarach tematycznych unijnego programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na lata 2018–2020 oraz programu Euratom na lata 2018-2020 (komunikat prasowy na stronie KPK PB UE).

W opublikowanych programach pracy zawarte są tematy i daty rozpoczęcia konkursów w ostatnich trzech latach trwania programów. Programy pracy znajdują się na stronie Komisji Europejskiej.

Program Horyzont 2020 rozpoczął się w 2014 r. z budżetem blisko 80 mld euro. Na lata 2018-2020 pozostało do zainwestowania w badania i rozwój 30 mld euro. Komisja ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat będzie dążyć do uzyskania większego wpływu finansowania w dziedzinie badań, koncentrując się na mniejszej liczbie kluczowych tematów, takich jak: bezpieczeństwo, zmiany klimatu, czysta energia i gospodarka cyfrowa. Program Horyzont 2020 ma także w większym stopniu stymulować przełomowe innowacje, które trafiają na rynek.

To ogromna szansa dla polskich uczelni, firm i instytutów. Dodatkową zachętą są wprowadzone nowe zasady wynagradzania, bardziej atrakcyjne dla polskich podmiotów (więcej informacji na stronie KPK PB UE).

O wszystkich wspomnianych zmianach, a także zasadach aplikowania do konkursów w programach Horyzont 2020 i Euratom, bezpłatnie informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w czasie dni informacyjnych oraz indywidualnych konsultacji.

KPK PB UE zaprasza Państwa do udziału w dniach informacyjnych oraz w warsztatach, a także zachęca do śledzenia informacji o wydarzeniach i spotkaniach brokerskich organizowanych w innych krajach UE. Kalendarium wydarzeń jest dostępne na stronie kpk.gov.pl („Konkursy 2018-2020 akcja informacyjna i spotkania brokerskie”), w newsletterze oraz w mediach społecznościowych (Facebook: KPK.Polska, Twitter: @KPK_PL).

Dodane przez: Michał Raińczuk

3 Lis 2017

ostatnia modyfikacja: 16 Lis 2017