Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Studenci

II Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna

Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego zapraszają studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie z geopolityki, czyli interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu pracy dotyczącej bieżących lub zeszłorocznych wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie. Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych i zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Do finału, poprzedzającego Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 najlepszych uczestników z Polski oraz regionu Eurazji.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2019 roku.

I edycja zgromadziła 86 reprezentantów z Polski, Węgier, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi. Uniwersytet Wrocławski reprezentował Szymon Struszyński z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii (I miejsce) oraz mgr Aleksy Borówka, doktorant w Instytucie Studiów Międzynarodowych (III miejsce).

Szczegółowe Informacje można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl, na Facebooku oraz w załączonym poniżej regulaminie.

Dodane przez: Aleksandra Draus

4 Kwi 2019

ostatnia modyfikacja: 11 Kwi 2019