Konferencje / Wydarzenia

III Ogólnopolskie Forum GEO-PRODUKT

Nowy rok akademicki jeszcze nie rozpoczął się na dobre, tymczasem już w najbliższy weekend (22-24 września) zapraszamy do udziału w odbywającej się w urokliwej scenerii Arboretum UWr w Wojsławicach konferencji – III Ogólnopolskim Forum Geo-Produkt „Od geoedukacji do innowacji”.

III Forum to kolejne z cyklu wydarzeń, poświęconych zagadnieniom związanym z geoturystyką – aktywną formą poznawania danego regionu, opierającą się na jego walorach geologicznych, przyrodniczych i kulturowych. Fora Geo-Produkt zapoczątkowane zostały w 2015 przez Geopark Kielce i Akademię Górniczo-Hutniczą. Za organizację obecnej, trzeciej już edycji odpowiada Geopark Przedgórze Sudeckie wraz z Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr.

III Ogólnopolskie Forum Geo-Produkt odbędzie się w dniach 22-24 września 2017 r. w Arboretum UWr w Wojsławicach (filii Ogrodu Botanicznego UWr). W programie przewidziane są zarówno tematyczne sesje konferencyjne, jak i warsztaty terenowe, prezentujące potencjał geoturystyczny Przedgórza Sudeckiego i dobre praktyki w udostępnianiu geostanowisk. Dodatkową atrakcję stanowić będzie zaplanowane na 23 września uroczyste otwarcie Georetum w Arboretum w Wojsławicach – nowego, niezwykle ciekawego elementu turystyczno-dydaktycznego, zlokalizowanego w nieczynnym kamieniołomie.

Wśród wydarzeń towarzyszących konferencji zapraszamy także na dostępne dla szerokiej publiczności atrakcje: I Giełdę Minerałów i Skamieniałości oraz IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni. Obie imprezy odbędą się 24 września (niedziela).

III Ogólnopolskie Forum GEO-PRODUKT objęte zostało honorowymi patronatami: Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa, Sekretarza Stanu, Głównego Geologa Kraju, prof. Mariusza Oriona Jędryska; Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego; Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Adama Jezierskiego. Konferencja jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska. Partnerami i sponsorami wydarzenia są także KOSD Wrocław oraz firma A+V. Patronat medialny nad konferencją sprawują Telewizja Sudecka oraz portal doba.pl.

Więcej informacji o konferencji znaleźć można na stronie konferencji.

Katarzyna Zboińska

Dodane przez: Agata Kreska

18 Wrz 2017

ostatnia modyfikacja: 25 Wrz 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.