6500 studentów chce się szczepić z UWr

To jeszcze nie zapisy na konkretne szczepienia dla studentów, ale… już prawie. Na razie zbieraliśmy od studentów Uniwersytetu Wrocławskiego deklaracje – kto chciałby się zaszczepić. Podobnie było w przypadku pracowników akademickich i jest obecnie dla pracowników administracyjnych. Chcemy być gotowi, gdy tylko rząd umożliwi szczepienie studentów. Niezależnie od zapowiadanego „uwolnienia zapisów” które od 10 maja deklaruje rząd – pracujemy nad tym, by stworzyć naszym studentom szanse na zaszczepienie się w ramach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zbieraliśmy od studentów i doktorantów (którzy do tej pory nie zostali zaszczepieni) Uniwersytetu Wrocławskiego deklaracje chęci zaszczepienia przeciw COVID-19. Zgłosiło się jak dotąd 6500 osób. Wielu z

Zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19 studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego zapisywali się na szczepienie do dnia 20 kwietnia 2021 r. do godz. 23:59, za pośrednictwem formularza, który znajdował się pod linkiem:

Osoby, które zgłosiły chęć zaszczepienia się poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zostały automatycznie zarejestrowane na szczepienia przeciw COVID-19 organizowane przez Uniwersytet Wrocławski w chwili uruchomienia formalnej rejestracji.

Pytacie, czy w takim razie zapisywać się po 10 maja. Oczywiście tak – państwowy system informatyczny jest na tyle sprawny, że takie podwójne zgłoszenia są „wyłapywane”. Na ogół przychodnia realizująca szczepienia dzwoni do zarejestrowanego i pyta, w którym terminie i gdzie chce zostać zaszczepiony. W praktyce okaże się, czy uda się zaszczepić wcześniej z Uniwersytetem czy indywidualnie.

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej – tel. 71-375-24-89, e-mail: bhp.ppoz@uni.wroc.pl

Dodane przez: Tomasz Sikora

14 kw. 2021