Inauguracja środowiskowa uczelni wrocławskich. Fotorelacja

Rektorzy aż jedenastu wrocławskich uczelni zorganizowali uroczystą inaugurację środowiskową roku akademickiego 2019/2020, która odbyła się 30 września 2019 roku w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Inauguracja rozpoczęło się odśpiewaniem „Gaude Mater Polonia”. Jako pierwszy przemawiał Cezary Madryas, Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Program wydarzenia obejmował uroczystą immatrykulację przedstawicieli wrocławskich studentów, wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Wrocławskiej Nagrody Naukowej. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Klaus von Klitzing, po którym odbyło się wystąpienie przedstawiciela studentów oraz wspólne odśpiewanie „Gaudeamus igitur” przez połączone chóry Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Chóru Feichtinum i Chóru im. Stanisława Krukowskiego pod dyrekcją dr hab. Artura Wróbla. Bezpośrednio po uroczystości orszak wrocławskiego środowiska naukowego udał się na rynek, gdzie ponownie można było studencki hymn.

Dodane przez: Aleksandra Draus

1 Paź 2019