Doktoranci / Konferencje / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 11 Kwiecień

Interdyscyplinarnie o Ukrainie w IFS

Zakład Ukrainistyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koło Naukowe Ukrainistów UWr zapraszają na IV Międzynarodową Konferencję Naukową Młodych Badaczy „O Ukrainie interdyscyplinarnie na Uniwersytecie Wrocławskim”.

Konferencja jest skierowana do studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego, zainteresowanych problematyką ukraińską, m.in.: językiem ukraińskim, literaturą, szeroko pojętą kulturą, historią, polityką, prawem, ekonomią, stosunkami międzynarodowymi, dziennikarstwem. Mile widziani są również uczestnicy z innych ośrodków naukowych, polskich oraz zagranicznych. Tytuł konferencji wskazuje na uniwersalne ujęcie problematyki ukrainistycznej, co pozwala na stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń zarówno przez młodych ukrainistów (filologów),  jak i przedstawicieli innych dyscyplin naukowych z obszaru nauk humanistycznych i społecznych, którzy wykazują zainteresowanie badawcze problematyką ukraińską.

Konferencja ma również na celu konsolidację studentów pochodzących z Ukrainy i studiujących na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ich integrację ze środowiskiem akademickim.

Obrady odbywać się będą w formie plenarnej oraz w sekcjach.

Językami konferencji są język polski, ukraiński, angielski.

Konferencja odbędzie się 11 kwietnia w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Pocztowa 9). Więcej szczegółów można znaleźć na Facebooku.

Dodane przez: Michał Raińczuk

3 Kwi 2019