IV edycja Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej

Oddział Wrocław Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego zaprasza studentów i doktorantów do wzięcia udziału w IV edycji Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej – konkursie dotyczącym geopolityki, czyli interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu artykułu dotyczącego wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie (m.in. autorzy artykułu opublikowanego na listach MEiN/MNiSW). Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych, a także konkurencji mających na celu integrację młodych geopolityków. Do finału, poprzedzającego grudniowy Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 osób, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w konkurencjach etapu okręgowego.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 marca 2021 roku na adres olimpiada@ptg.edu.pl.

Pierwsze edycje zgromadziły 280 reprezentantów z Polski, Chin, Wielkiej Brytanii, Węgier, Indii, Rumunii, Szwecji czy Belgii.

W ubiegłorocznej Olimpiadzie Uniwersytet Wrocławski reprezentowali: Jan Pabisiak, student Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych; mgr Magdalena Maj, doktorantka w Katedrze Doktryn Politycznych i Prawnych; doktoranci w Instytucie Studiów Międzynarodowych: mgr mgr Paulina Kozioł, Marcin Adamczyk oraz mgr Aleksy Borówka, który dwukrotnie uzyskał tytuł Laureata Olimpiady oraz Złotą Odznakę Geopolityki i Geostrategii.

Szczegółowe Informacje znajdują się na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, na Facebooku oraz w regulaminie poniżej.

Dodane przez: Agata Kreska

4 lut 2021