Badania / Nauka / Wydarzenia

Ja, My, Oni? Socjolodzy o konfliktach i integracji

Moralne znaczenie pieniędzy i konsumpcji, religia i władza, dziecko i rodzina jako podmioty polityk publicznych – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego we Wrocławiu.

Siedemnasty już Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny rozpocznie się 11 września i potrwa cztery dni. Spotkanie organizowane przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne i Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się pod hasłem: „Ja, My, Oni? Podmiotowość, tożsamość, przynależność”. Zdaniem organizatorów motyw przewodni tegorocznej edycji imprezy umożliwia czynny udział przedstawicielom wszystkich subdyscyplin socjologicznych i nauk pokrewnych, pozwala też przyjąć nowe spojrzenie na integrację i konflikty, na kapitały i wartości, na różne oblicza wielokulturowości i konsekwencje współczesnych migracji, na boje o ład społeczny i style życia, na tożsamość i stan polskiej socjologii, na rolę socjologów we współczesnym świecie, na stare i nowe problemy społeczne, na uchylanie bądź stanowienie rozmaitych granic, w końcu – na złożoności całego współczesnego świata.

Wydarzenie, w którym uczestniczyć będą badacze z kraju i z zagranicy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeszcze do 31 sierpnia zgłoszenia rejestracyjne mogą nadsyłać osoby, które zechcą pojawić się we Wrocławiu, ale nie będą wygłaszać referatu.

– Będą one mogły korzystać ze wszystkich atrakcji Zjazdu, w tym brać udział w licznych imprezach towarzyszących: pokazach filmów, warsztatach, spotkaniach autorskich, wystawach – mówi dr hab. Katarzyna Kajdanek z Instytutu Socjologii UWr.

Uczestnictwo w Zjeździe to także wyjątkowa okazja, by zapoznać się z pomysłami, przemyśleniami, dorobkiem najlepszych socjologów i socjolożek z całego świata.

– Dlatego nasze zaproszenie kierujemy m.in. do przedstawicieli władz samorządowych i instytucji zainteresowanych rozwojem społecznym, a także do doktorantów różnych uczelni, maturzystów oraz tych wszystkich, którzy chcieliby pobudzić swoją wyobraźnię socjologiczną, czyli lepiej rozumieć swoje miejsce w świecie – mówi Katarzyna Kajdanek.

Więcej informacji – w tym szczegółowy program Zjazdu oraz formularze rejestracyjne – można znaleźć na oficjalnej stronie 17. Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego.

Dodane przez: Michał Raińczuk

22 Lip 2019