Doktoranci / Pracownicy / Wydarzenia / 21 Październik – 4 Listopad

Jak nowe zasady ewaluacji nauki wpływają na uczelnie? Spotkania online

PCG Academia zaprasza zainteresowanych pracowników Uczelni do udziału w cyklu trzech spotkań online (na platformie ClickMeeting) pt. „Jak nowe zasady ewaluacji nauki wpływają na uczelnie?”, których celem będzie wymiana wniosków i doświadczeń na temat wyników pierwszej ewaluacji według nowych reguł.

Spotkania odbędą się w okresie od 21 października do 4 listopada 2020 r. w godz. 13.30-15.00 (kolejne środy).

Czy nowe zasady oceny dorobku naukowego faktycznie wymagają nowej strategii publikacyjnej naukowca? Jak nowy system ewaluacji dorobku naukowego wpłynie na klimat organizacyjny i reguły gry na uczelniach?

MNiSW zapowiedziało premierę nowego narzędzia do pomiaru dorobku naukowego uczelni. System Ewaluacji Działalności Naukowej (SEDN) to oprogramowanie, którego celem jest zaprezentowanie kondycji polskiej nauki w ujęciu dyscyplinarnym.

Wcześniej ocena dorobku naukowego bazowała na analizie osiągnięć poszczególnych jednostek naukowych. Jak sprawnie odnaleźć się i przystosować do nowej rzeczywistości? Czy to faktycznie nowa rzeczywistość, czy może inny sposób mówienia o tym, do czego wszyscy naukowcy są już przyzwyczajeni?

Tematyka spotkań:

• 21 października, g. 13:30-15, Czy nowe zasady oceny dorobku naukowego faktycznie wymagają nowej strategii publikacyjnej naukowca?
  • 28 października, g. 13:30-15, Współpraca czy rywalizacja – jak nowy system ewaluacji dorobku naukowego wpłynie na klimat organizacyjny uczelni?
  • 4 listopada, g. 13:30-15, Reguły gry na uczelniach – jak się zmienią pod wpływem nowego systemu oceny dorobku naukowego?

Link do rejestracji: https://pcgacademia.pl/wydarzenia

Dodane przez: Aleksandra Draus