Strona używa plików cookies więcej

Nauka

Jak szczepimy? Kalendarium. Ruszamy od 4.10!

Czym różni się jesień 2021 od jesieni 2020? Tym, że choć zachorowań dobowo jest podobna liczba, a wirus (Delta) jest aż cztery razy bardziej zaraźliwy od wersji ubiegłorocznej. W tym roku mamy dodatkową broń. Szczepienia. To dzięki nim - nawet ci nieliczni zaszczepieni, którzy chorują na Covid - przechodzą zakażenie łagodniej. To dzięki szczepieniom możemy znów spotkać się na uczelni. 80% naszych pracowników się zaszczepiło, ilu studentów? Nie wiemy. Ale zachęcamy: szczepcie się! Robimy wszystko, by Wam to ułatwić.

Od 4 października ruszą zapisy na szczepienia – pierwszą, drugą i trzecią dawką. Przygotujemy specjalny formularz w aplikacji Forms. Co ważne: jeśli chcecie zaszczepić się trzecią dawką – od drugiej minąć musi co najmniej 6 miesięcy.

Kiedy będziemy szczepić?

Stacjonarnie w Bibliotece Uniwersyteckiej w ostatnim tygodniu października. Ważne jednak, by wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie tych informacji Uniwersytet Medyczny w porozumieniu z Uniwersytetem Wrocławskim zdecydują w jakich dniach prowadzone będą szczepienia w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Ale już wcześniej będzie szansa, by się zaszczepić.

w piątek 1. października pod Szermierzem koło Gmachu Głównego stanie Szczepciobus. W nim lekarz, ratownik medyczny i szczepionki. W autobusie będzie prowadzone szczepienie Johnson&Johnson.

w poniedziałek 4. października między 12:00 a 14:00 Szczepciobus stanie pod Gmachem Głównym Biblioteki Uniwersyteckiej.

w piątek 8. października między 10:00 a 15:00 Szczepciobus stanie pod Gmachem Głównym Biblioteki Uniwersyteckiej.

Ustalamy jeszcze terminy szczepień, gdy Szczepciobus przyjedzie na Kampus przy Koszarowej czy kampus Leopoldina obok Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii.

Dodane przez: Tomasz Sikora

1 paź 2021

ostatnia modyfikacja: 5 paź 2021