Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Dni rektorskie na szczepienia

Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy Curie-Skłodowskiej będzie szczepił nauczycieli akademickich Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorantów prowadzących zajęcia ze studentami, osoby prowadzące zajęcia ze studentami na podstawie umów cywilnoprawnych.

JEŚLI JESZCZE NIE ZAPISAŁEŚ SIĘ NA SZCZEPIENIE LUB JESTEŚ WYKŁADOWCĄ AKADEMICKIM W WIEKU 65-69 LAT W TYM MIEJSCU ZNAJDZIESZ AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISÓW NA SZCZENIENIA)

Uspokajamy. Szczepionek na COVID 19 nie zabraknie. Wszyscy pracownicy zgłoszeni do szczepień zostaną nimi objęci. Ci z Państwa, którzy nie dostali jeszcze sms-a z informacją o terminie szczepienia, otrzymają wiadomość w najbliższym czasie. Prosimy o chwilę cierpliwości. Ci, którzy z różnych przyczyn nie zgłosili się na szczepienie lub musieli je przełożyć, mogą zgłosić się raz jeszcze do 3 marca, do godz. 15.00.

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla:

  1. nauczycieli akademickich,
  2. doktorantów prowadzących zajęcia ze studentami,
  3. osób prowadzących zajęcia ze studentami na podstawie umów cywilnoprawnych,

realizowane będą przez:

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego

ul. Skłodowskiej-Curie 50-52

50-369 Wrocław.

W związku z powyższym rektor wprowadził dni rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych w następujących terminach:

  1. 28 lutego 2021 r. (niedziela),
  2. 2 marca 2021 r. (wtorek),
  3. 5 marca 2021 r. (piątek),
  4. 6 marca 2021 r. (sobota).

Uspokajamy. Szczepionek na COVID 19 nie zabraknie. Wszyscy pracownicy zgłoszeni do szczepień zostaną nimi objęci. Ci z Państwa, którzy nie dostali jeszcze sms-a z informacją o terminie szczepienia, otrzymają wiadomość w najbliższym czasie. Prosimy o chwilę cierpliwości. Ci, którzy z różnych przyczyn nie zgłosili się na szczepienie lub musieli je przełożyć, mogą zgłosić się raz jeszcze do 3 marca, do godz. 15.00. Aktywny formularz: https://uni.wroc.pl/covid-nauczyciele-akademiccy/

Przypominamy, że nie ma możliwości zmiany raz wyznaczonego terminu szczepienia, ani zmiany miejsca jego wykonania.

Potwierdzeniem zakwalifikowania Państwa do szczepienia przeciwko COVID-19 jest wygenerowane skierowanie, które znajdą Państwo na Indywidualnym Koncie Pacjenta dostępnym na stronie www.pacjent.gov.pl.

Szczepienia realizowane będą w kolejności alfabetycznej osób zakwalifikowanych, a informacja o terminie i godzinie szczepienia (pierwszej i drugiej dawki) przekazywana będzie poprzez sms i e-mail na numer telefonu oraz adres e-mail podane w formularzu rejestracyjnym.

W szpitalu musisz mieć ze sobą dowód osobisty i wypełniony formularz (formularze są też dostępne na miejscu, ale zdecydowanie lepiej mieć je ze sobą – wydrukujesz je z załącznika pod tym tekstem). Najpierw zostaniesz skierowany na miejscu na kwalifikację lekarską. Warto mieć wypisane leki, które przyjmujesz stale i pokazać ją lekarzowi. Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, wyśle Cię do gabinetu zabiegowego na szczepienie. Warto byś ubrał się tak, by ułatwić dostęp pielęgniarki do prawego i lewego przedramienia. Po szczepieniu dostaniesz kartonik z wpisaną szczepionką i terminem podania drugiej dawki.

Po szczepieniu musisz odczekać w szpitalu w wyznaczonym miejscu minimum 15 minut. Jeśli czujesz się dobrze i nie wystąpiły żadne niepokojące reakcje – możesz opuścić szpital.

Wszelkich informacji dodatkowych udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej – tel. 71 375 24 89.

Dodane przez: Tomasz Sikora

24 lut 2021

ostatnia modyfikacja: 1 mar 2021