Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia

Jak zapisać się do Biblioteki Uniwersyteckiej (FILM)

Cześć, studentki, cześć studenci! Jesteście już po Dniach Adaptacyjnych na UWr, dzisiaj pierwszy dzień zajęć na uczelni! Niedługo nauki będzie coraz więcej, przydadzą się zatem i książki! Z pomocą przychodzi nasza Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu w Kampusie Grunwaldzkim przy Joliot-Curie 12.

Dziś chcemy przeprowadzić Was krok po kroku przez instrukcję obsługi Biblioteki – od zapisania się do biblioteki po wypożyczenie książki. Zobaczcie film, który dla Was nagraliśmy! Mamy nadzieję, że po jego obejrzeniu wszystko stanie się banalnie proste!

Instrukcja obsługi BUWr krok po kroku

Jeśli chcesz zapisać się do Biblioteki UWr, należy wejść na stronę Biblioteki Uniwersyteckiej – https://www.bu.uni.wroc.pl następnie w zakładkę aktualności gdzie należy wybrać → Zapisy do BU i bibl. w UWr. Wybieramy formularz nr 1 https://www.bu.uni.wroc.pl/o-bibliotece/wirtualny-przewodnik-uzytkownika-zapisy formularz nr 1, → przejdź do formularza, wypełniamy wszystkie pola i klikamy Akceptacja Regulaminu. Formularz można wysłać z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet :)

Następnie zgłaszamy się do Wypożyczalni Miejscowej, poziom 1, z legitymacją studencką, kartą zobowiązań studenta i dowodem osobistym. Legitymacja jest kartą biblioteczną, którą w celu aktywacji należy włożyć do czytnika czipem do dołu. Bibliotekarz aktywuje konto w systemie, przybija pieczątkę rozpoczęcia zobowiązania na karcie zobowiązań a następnie informuje jak należy się zalogować na konto w celu wypożyczenia książki.

Przypominamy, że kartę zobowiązań wydaje dziekanat :)

Logowanie do konta wygląda następująco:

  • Wypożyczalnia : 20900 + numer albumu
  • Czytelnia : 30900 +numer albumu
  • hasłem do konta jest PESEL

Limit książek wynosi 10 egzemplarzy. Wypożyczane są na trzy miesiące z możliwością jednej prolongaty.

Po aktywacji konta, przechodzimy do zamówienia. Należy zalogować się na swoje konto https://katalog.bu.uni.wroc.pl/auth/login?2&theme=system. Kiedy jesteśmy już w panelu użytkownika wówczas wpisujemy w wyszukiwarkę tytuł książki, który nas interesuje i sprawdzamy czy należy ją zamówić z magazynu o czym świadczy przycisk Zamówienie czy jest dostępna na Wolnym Dostępie co sugeruje napis KLASYFIKACJA WD. Wówczas udajemy się na odpowiedni poziom Wolnego Dostępu : https://www.bu.uni.wroc.pl/oddzialy/curie/oddzial-przechowywania-zbiorow/sekcja-wolnego-dostepu i szukamy interesującej nas książki. Dyżurujący Bibliotekarz w mgnieniu oka pomoże Nam zlokalizować poszukiwany tytuł natomiast jeżeli książkę zamówiliśmy z Magazynu to po dwóch godzinach odbieramy ja w Wypożyczalni Miejscowej, poziom 1.

I tak staliśmy się szczęśliwym użytkownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej :)

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego: telefon 71 375 76 01 lub e-mail: sw.bu@uwr.edu.pl

Dodane przez: Agata Mitek

6 paź 2021

ostatnia modyfikacja: 8 paź 2021