Aktualności

Uniwersytet Wrocławski odwiedza coraz więcej studentów, doktorantów i pracowników naukowych z innych krajów. W ramach samego programu Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017 na naszą uczelnię przyjechało aż 502 studentów!

Przyjmowanie zagranicznych gości to zaszczyt, przyjemność – ale także duża odpowiedzialność, związana choćby z realizacją ich planów naukowych. By współpraca była efektywna, konieczne jest porozumienie, także – a może przede wszystkim – to na najbardziej podstawowym, językowym, poziomie.

Dlatego właśnie rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji projektu, którego celem jest podniesienie kompetencji językowych pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierujemy go do osób zatrudnionych w administracji ogólnej, wydziałowej i instytutowej oraz do bibliotekarzy uniwersyteckich, często współpracujących z zagranicznymi gośćmi. Kursy poprowadzą profesjonaliści: lektorzy Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego we Wrocławiu.

Do udziału w pierwszej odsłonie projektu, rozpoczynającej się 19 czerwca, zakwalifikowało się 60 pracowników naszej uczelni (wszyscy zostali już przydzieleni do adekwatnych do stopnia zaawansowania grup). Nauka będzie krótka, ale intensywna – potrwa do końca czerwca.

Jeśli nie udało Wam się zapisać na zajęcia w tym terminie, możecie wziąć udział w naborze do edycji jesiennej. Szczegółowe informacje uzyskacie w dziale nauczania UWr oraz pod adresem mailowym: wiktor.pietrzak@uwr.edu.pl.

Projekt został zrealizowany zgodnie z przyjętą „Strategią zarządzania jakością kształcenia” (Uchwała 95/2014 Senatu UWr).