Jesteście wspaniali! Razem zrealizowaliśmy Szlachetną Paczkę!

W tym roku Uniwersytet Wrocławski, po raz pierwszy, dołączył do Szlachetnej Paczki, którą, jak czytamy na stronie promującej akcję, warto robić wspólnie. W taki sposób jesteśmy w stanie pomóc bardziej, więcej, mocniej… Wybraliśmy rodzinę pani Poli z Kłodzka, która wychowuje piątkę dzieci, a sama zmaga się z chorobą. Lista potrzeb była długa i tylko dzięki hojności Pracowników, Doktorantów oraz Studentów naszego uniwersytetu udało się ją zrealizować W CAŁOŚCI.

Za zebrane pieniądze, 7200 złotych kupiliśmy bony do Leroy Merlin (3000), które pomogą zakupić szafki kuchenne i dokończyć remont. Wśród ważnych dla rodziny potrzeb, znalazły się buty i odzież, dlatego ufundowaliśmy bony na obuwie (1000) i ubrania (800). Za 1481 złotych kupiliśmy pościel, ręczniki, pieluchy, środki pielęgnacyjne. Kolejne wydatki dotyczyły środków czystości (275) oraz artykułów szkolnych (257). 400 złotych zapłaciliśmy za specjalistyczne środki związane z chorobą pani Poli. Pełne rozliczenie wraz z paragonami zostało przekazane do Działu Finansowego.

Nasza uniwersytecka paczka została także zapełniona rzeczami, które Państwo ufundowaliście sami: zabawkami i prezentami dla dzieci i rodziców, żywnością, środkami chemicznymi, słodyczami, ubraniami, laptopami, materiałami szkolnymi oraz karmą dla psa.

W weekend cudów, bo tak Szlachetna Paczka nazywa sobotę i niedzielę, 10 -11 grudnia, kiedy wręczane są prezenty, rodzina pani Poli otrzyma od nas łącznie 26 paczek, które, miejmy nadzieję, będą nie tylko materialnym wsparciem, ale przede wszystkim znakiem naszej serdeczności, życzliwości, ludzkiej przyjaźni.

Za zorganizowanie uniwersyteckiej Szlachetnej Paczki DZIĘKUJEMY:

Rektorowi, prof. Przemysławowi Wiszewskiemu, którego zgoda pozwoliła na przekazanie naszej uniwersyteckiej społeczności informacji o inicjatywie i wsparcie organizacyjne uczelni.

Kierownik Działu Finansowego Annie Nietrybowskiej, kierownik Działu Księgowości Ewelinie Krzaczek za fachową opiekę nad zbieranymi środkami, pomoc i życzliwość.

Dziękujemy Agacie i Tomkowi za informowanie uczelnianej społeczności o Szlachetnej Paczce.

Dziękujemy dr Łukaszowi Prusowi oraz dr Arielowi Przybyłowiczowi za zorganizowanie i przekazanie laptopa.

Dziękujemy Działowi Transportu, który przewiózł nasze 26 paczek do magazynu w Kłodzku.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom, Doktorantom i Studentom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Szlachetnej Paczki, dziękujemy za wpłaty oraz przyniesione rzeczy.

Dziękujemy przedstawicielom Rady UWr, którzy wsparli nasze działania.

Dziękujemy WOLONTARIUSZOM bez których nie udałoby się spakować wszystkich zgromadzonych rzeczy: doktorantce pani Justynie Szablewskiej, studentce pani Martynie Strzezik oraz reprezentantom Koła Naukowego Interdyscyplinarnych Działań Europejskich: paniom Dominice Wiśniewskiej i Karolinie Wasiukiewicz oraz panu Hubertowi Lewkowiczowi.

Organizatorki uniwersyteckiej Szlachetnej Paczki:

Bożena Szaynok

Kamila Kamińska-Sztark