Wydarzenia / Wydarzenia sportowe

Jubileusz 25-lecia Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu i 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Uroczyste posiedzenie Zarządu Regionalnej Rady Olimpijskiej, które odbyło się 5 kwietnia w sali Senatu UWr, rozpoczęło obchody Jubileuszy 25-lecia RROL oraz 100–lecia PKOL. Prezes RROL Mieczysław Łopatka podkreślił, że wybór UWr na miejsce uroczystych obchodów nie jest przypadkowy, gdyż ruch olimpijski jest związany z UWr od 18 lat owocną współpracą przy promowaniu sportu i idei olimpijskiej wśród młodzieży oraz społeczności akademickiej poprzez organizację wspólnych imprez sportowych.

Rektor UWr prof. Adam Jezierski oraz Przewodniczący Rady Sportu UWr prof. Marek Bojarski w swoich wystąpieniach podkreślali wzorową, unikalną w skali kraju współpracę z olimpijczykami, czego efektem jest inicjatywa nazwania imieniem „Dolnośląskich Olimpijczyków” zespołu boisk i kortów tenisowych. Nowy obiekt powstanie na terenie Kompleksu Sportowego UWr przy ul. Przesmyckiego 10. Procedury związane z rozpoczęciem tej inwestycji już ruszyły. Wmurowanie kamienia węgielnego pod przyszłą budowę wraz z tablicą granitową planowane jest podczas kulminacji obchodów jubileuszu 12 września 2019 r.

W uroczystości w spotkaniu w Sali Senatu UWr udział wzięli:  ze strony Zarządu RROL; Mieczysław Łopatka ( koszykówka) – Prezes; Renata Mauer-Różańska (strzelectwo) – Wiceprezes; Danuta Bułkowska-Milej ( lekkoatletyka) – Wiceprezes; Jan Brzeźny ( kolarstwo); Jan Cych (lekkoatletyka); Ryszard Podlas ( lekkoatletyka); ze strony AWF-u; prof. Ryszard Bartoszewicz – Prorektor ds. Nauczania; ze strony Prezydenta Miasta – Piotr Mazur, Dyrektor Biura Sportu i Turystyki; ze strony Marszałka Województwa Dolnośląskiego Jarosław Maroszek, Dyrektor Wydziału Sportu; ze strony UWR – prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor; prof. dr hab. Marek Bojarski, Przewodniczący Rady Sportu UWr; prof. dr hab. Karol Kiczka, Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii; Ryszard Żukowski, Kanclerz UWr; Tomasz Czaja, Z-ca Kanclerza ds. Technicznych; Waldemar Pasikowski – kierownik Sekcji Obiekty Sportowe; Katarzyna Polic-Patkowska – członek komitetu organizacyjnego Jubileuszu.

Wydarzenia olimpijskie związane z Jubileuszem zostaną wpisane do kalendarza imprez Polskiego Komitetu Olimpijskiego na rok 2019.

Tutaj można obejrzeć materiał na temat posiedzenia.

Autor: Waldemar Pasikowski

Dodane przez: Agata Kreska