Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia

Juwenalia już wkrótce

W najbliższy poniedziałek 14 maja o godz. 10:00 z placu Wolności ruszy kolorowy pochód żaków w kierunku Politechniki Wrocławskiej. Tradycyjnie studenci odbiorą klucze z rąk prezydenta miasta i zaczną swoje tygodniowe rządy nad Wrocławiem. Będzie się działo!

W ramach Wrocławskich Juwenaliów 2018 zapraszamy na koncerty na Polach Marsowych. Zarezerwujcie sobie czas od 16:00 do 23:00 w dniach 14, 15 (PWr) i 17, 18 maja (UWr).
Kogo usłyszycie? W czwartek 17 maja na naszej juwenaliowej scenie gościć będziemy wokalistkę BOVSKĘ, chłopaków z Bitaminy, wrocławski zespół POTH (dawniej People of the Haze), legendę polskiej muzyki, Krzysztofa Krawczyka. W piątek 18 maja zapraszamy na dzień hip-hopu i rapu. Wystąpią TEDE, Kali, Bedoes, Rasmentalism i Żabson. Imprezę poprowadzi Michał Halicki zwany Halikiem.

Na Polach Marsowych będzie można zjeść i napić się piwa w strefie gastro. Ponadto organizatorzy zapewniają możliwość skorzystania ze strefy chill, opieki medycznej i toalet. Pamiętajcie, że wchodzimy tylko w wyznaczonych do tego miejscach za okazaniem legitymacji studenckiej lub dowodu osobistego. Nie wnosimy ze sobą alkoholu – ochrona sprawdzi nasze plecaki.

Dla sportowców i nie tylko świetną okazją do zabawy będzie Wrocławski Bieg Juwenaliowy. Start 17 maja w samo południe na ulicy Folwarcznej w pobliżu mostu Chrobrego. Trasa to około 5,5 km. Biegniemy z AZS i pokazujemy naszą formę. Obowiązuje odświętny strój wyjściowy – inspirujemy pracowników wrocławskiego zoo i przebieramy się za zwierzątka. Na szybkich i kreatywnych czekają nagrody.

11 i 16 maja o 19:00 odbędzie się Boat Party – impreza na statku. Na rejs po Odrze wybieramy się z Bulwaru Dunikowskiego. Niestety, zostały już wykupione wszystkie bilety na oba rejsy.

Koszulki ze wzorem charakterystycznym dla każdego z wydziałów będą rozdawane w dniu pochodu. Szukaj informacji o szczegółach ich dystrybucji na swoim wydziale lub w Samorządzie Studentów UWr.

Dziekani Uniwersytetu Wrocławskiego podjęli już decyzje o godzinach dziekańskich w poniedziałek 14 maja. Wydziały WPAiE oraz WNS mogą spodziewać się wolnego dnia. WNHiP i WNoZiKŚ od 9:00 do 16:00, WNB od 9:00 do 15:00, WFiA od 9:30 do 14:30. Wydziały Chemii, Filologiczny, Biotechnologii oraz Matematyki i Informatyki nie otrzymały zgody na wolne godziny.

Do zobaczenia na Juwenaliach!

Dodane przez: Aleksandra Draus

9 maja 2018

ostatnia modyfikacja: 17 maja 2018