Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia / 15 Listopad

Już wkrótce Giełda Kół Naukowych

Jakie są ulubione eksperymenty studentów chemii? Jak judaiści wróżą z Talmudu? I jak pasję do historii i tańca zamienić na pokazy angielskich kontredansów? Przyjdź już w najbliższy czwartek na Giełdę Kół Naukowych i dowiedz się, czym zajmują się koła naukowe na UWr. Przekonaj się, że nauka jest fascynująca i naprawdę zbliża do siebie ludzi. Do zobaczenia na Wydziale Biotechnologii 15 listopada!

Nowością tegorocznej edycji będzie dostęp do laboratoriów Wydziału Biotechnologii, w których studenci zaprezentują swoje ulubione doświadczenia. Giełda jest coroczną imprezą, na której prezentują się najaktywniejsze koła działające na Uniwersytecie Wrocławskim. To doskonała okazja, żeby zobaczyć fascynujące eksperymenty i prezentacje, porozmawiać z młodymi naukowcami, poznać specyfikę ich dziedzin oraz dowiedzieć się, jakie studia warto wybrać. Giełda stworzona została z myślą o studentach, którzy chcieliby zaangażować się w dodatkową działalność, oraz o uczniach dolnośląskich szkół planujących studia na naszym Uniwersytecie. W programie m.in. doświadczenia, zabawne quizy, gry i nagrody, pokazy tańca, muzyki i dawnych czy wojskowych strojów, a także nauka języków. Giełdę organizuje Rada Kół Naukowych UWr.

– Podczas Giełdy chodzi komisja konkursowa, która ocenia wszystkie stoiska i nagradza najlepsze z nich. Ze względu na dużą liczbę kół, mamy tylko 3 minuty na każde stoisko – mówi Agnieszka Wrzesińska, przewodnicząca RKN-u. – Co roku koła naukowe udowadniają nam, że w kilka minut można zaprezentować coś naprawdę fascynującego. Wymaga to dużo zaangażowania i pomysłowości, ale naszym studentom zdecydowanie tego nie brakuje!

W wydarzeniu weźmie udział 40 kół naukowych. Wśród nich m.in. SKN Biotechnologów „Przybysz”, które zaprosi cię do laboratoriów i pokaże zaskakujące zastosowanie codziennych substancji oraz przedstawi podstawowe techniki inżynierii genetycznej. KN Judaistyki „Sznirele Perele” pokaże, jak napisać twoje imię po hebrajsku i w jidysz, podzieli się z tobą najnowszymi hitami izraelskich wykonawców, a także… powróży z Talmudu! KN Miłośników XIX wieku im. prof. T. Żabskiego zaproponuje ciekawy quiz i wyjątkowe zakładki do książek, a także chętnie podyskutuje o tym, która XIX-wieczna powieść najlepiej nadaje się do czytania przed snem. KN Historyków Wojskowości zaprezentuje historyczny sprzęt wojskowy i atrakcję główną, która do ostatniej chwili pozostanie tajemnicą. Na stoisku Zespołu Tańca Dawnego UWr dowiesz się szczegółów o nauce dawnych tańców, a o 14:00 zobaczysz umiejętności naszych studentów w praktyce – podczas pokazu tańców renesansowych, barokowych i angielskich kontredansów.

Giełda Kół Naukowych odbędzie się w godzinach 10:00-15:30 na Wydziale Biotechnologii przy ul. Fryderyka Joliot-Curie 14a. W załączniku znajdziesz plakat wydarzenia.

Dodane przez: Aleksandra Draus

13 Lis 2018

ostatnia modyfikacja: 16 Lis 2018