Kandydaci / Studenci / Wydarzenia

Kandydaci składają dokumenty – byliśmy na WPAE

Pierwszy dzień składania dokumentów przez kandydatów i kandydatki na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie już za nami! Nasi przyszli studenci od rana przywozili do komisji rekrutacyjnych swoje świadectwa maturalne i podania na studia. Część osób zakwalifikowanych zdecydowała się na wysyłkę, więc dokumenty idą do nas także pocztą. Za niektórych kandydatów dokumenty składają np. rodzice. Dokumenty przyjmować będziemy jeszcze po weekendzie – 19, 20 i 21 lipca. 22 lipca ogłosimy II listę kandydatów zakwalifikowanych, a kandydaci rezerwowi z niecierpliwością czekają, kiedy tego dnia ich status w Internetowym Systemie Rejestracji Kandydatów zmieni się z „lista rezerwowa” na „zakwalifikowany” (tego wszystkim życzymy i mocno trzymamy kciuki). Jednym z najpopularniejszych kierunków na naszym Uniwersytecie co roku jest prawo – zarejestrowało się na niego aż 1978 kandydatów, co oznacza, że aby dostać się na ten kierunek, trzeba było pokonać aż 9 innych kandydatów! Dokumenty przyjmowane były w dwóch budynkach Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, B przy ulicy Kuźniczej i D przy ulicy Uniwersyteckiej – zobaczcie zdjęcia!

*********

Kandydatom i kandydatkom na studia stacjonarne przypominamy:

-Jeśli w systemie IRK widzicie status „zakwalifikowany”, złóżcie dokumenty. Macie na to 4 dni – 16, 19, 20, 21 lipca.

-Jeśli jesteście kandydatami z tzw.”nową maturą” powinniście dostarczyć komisji – kopię świadectwa maturalnego wraz z oryginałem do wglądu oraz podanie wydrukowane z systemu IRK. Możecie dostarczyć dokumenty pocztą lub kurierem, wówczas wysyłacie kopię świadectwa maturalnego poświadczoną notarialnie oraz podanie z IRK, liczy się data dostarczenia dokumentów a nie wysłania. Jeśli ktoś dostarcza dokumenty w waszym imieniu powinien mieć upoważnienie (wzór znajduje się w zakładce „dokumenty” na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl po wybraniu kierunku).

-Dokumenty na różne kierunki przyjmowane są w różnych budynkach Uniwersytetu. Koniecznie sprawdźcie, pod jaki adres powinniście je dostarczyć – adresy znajdziecie na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl po wybraniu kierunki i zakładki „miejsce składania dokumentów”.

-Jeśli jesteście kandydatami rezerwowymi, nie składacie dokumentów, tylko czekacie na wyniki II i III tury rekrutacji. Sprawdźcie status w IRK 22 i 27 lipca.

*********

Dlaczego tak wielu kandydatów wybiera Wrocław,  Uniwersytet Wrocławski i prawo na Wydziale Prawa, Administracji Ekonomii? Wyjaśnia to prodziekan ds. studenckich i ogólnych Wydziału dr hab. Jacek Przygodzki dla Rzeczpospolitej:

– Nasze prawo nie pierwszy raz cieszy się największą popularnością wśród kandydatów w Polsce. Zawdzięczamy to przede wszystkim kadrze. Nasi nauczyciele akademiccy to wspaniali praktycy. Są wśród nich sędziowie Sądu Najwyższego, NSA, znani adwokaci i radcowie prawni. Studenci uczą się nie tylko teorii. Przeprowadzamy np. symulacje rozpraw sądowych, a nasza studencka poradnia prawna należy do najlepszych w kraju. Na studia przyciąga ośrodek akademicki, jakim jest Wrocław, ale też Uniwersytet Wrocławski, który jest uczelnią badawczą. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ma zaś najwyższą kategorię naukową A+.

Tutaj cały artykuł Rzeczpospolitej „Absolwenci szkół średnich wciąż chcą studiować prawo”.

Ale prawo – studia jednolite magisterskie w formie stacjonarnej to nie wszystko, bo Wydział w swojej ofercie ma także prawo w formie niestacjonarnej, administrację (stacjonarną i niestacjonarną), ekonomię (stacjonarną i niestacjonarną), kierunki w języku angielskim: Criminal Justice czy BB.A. BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION, ale także bardzo popularną KRYMINOLOGIĘ – studia niestacjonarne I stopnia i KRYMINOLOGIĘ PRAWNICZĄ – studia niestacjonarne II stopnia. Na kierunki II stopnia oraz kierunki niestacjonarne wciąż trwa rejestracja w systemie IRK – kandydaci na te kierunki wciąż mogą się zapisywać i wnosić opłatę rekrutacyjną. Szczegóły znajdują się na www.rekrutacja.uni.wroc.pl.

W poniedziałek odwiedzimy kolejny kierunek – lidera rankingu najpopularniejszych kierunków – psychologię!

Dodane przez: Agata Sałamaj

16 lip 2021