Karolina Karpa i Miłosz Rosiak zwycięzcami Konkursu Jednej Powieści

W czwartek 25 stycznia w Instytucie Filologii Słowiańskiej odbył się drugi ogólnouniwersytecki Konkurs Jednej Powieści: Anna Karenina Lwa Tołstoja, objęty patronatem prorektora ds. studenckich UWr, dziekana Wydziału Filologicznego UWr i miesięcznika Odra.

Do działań organizacyjnych pod przewodnictwem doktora Marcina Maksymiliana Borowskiego włączyły się: Zakład Literatury i Kultury Rosyjskiej IFS, Doktoranckie Koło Naukowe Slawistów, Studenckie Koło Naukowe Serbistów i liczni studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej.

Konkurs, skierowany do wszystkich studentów i doktorantów UWr, miał formę testu ze znajomości treści powieści „Anna Karenina”. W wydarzeniu wzięło udział 88 studentów z różnych kierunków. Prym wiodła filologia rosyjska.

Komisja w składzie: prof. dr hab. Tadeusz Klimowicz; dr hab. Ewa Komisaruk, prof. UWr; dr Marcin M. Borowski; Katarzyna Kordas-Shaginyan; Anna Ćwik z pomocą Marty Domachowskiej i Zuzanny Boruc wyłoniła laureatów.

Pierwszą nagrodę ex aequo i zdobyli studenci filologii rosyjskiej: Karolina Karpa i Miłosz Rosiak. Pierwszą nagrodę dla studenta spoza filologii rosyjskiej wywalczyła studentka filologii ukraińskiej Karla Kabłasz a drugą nagrodę zdobył Dawid Pluta.

Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę i zapraszają w przyszłym roku!

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

14 Lut 2018