Kierunek informatyka na UWr pierwszy w rankingu Perspektyw!

Miło nam poinformować, że kierunek informatyka, realizowany na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego znalazł się na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2020.

Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów, a studenci tego kierunku wielokrotnie zdobywali spektakularne sukcesy, m.in. 2. miejsce na Mistrzostwach Światowych w Programowaniu Zespołowym (ICPC) w 2019 roku oraz 2. miejsce na University Rover Challenge w 2017 roku. W Instytucie Informatyki UWr prowadzone są badania naukowe na najwyższym światowym poziomie, wspólnie z wybitnymi naukowcami m.in. z uniwersytetów takich jak Stanford czy Princeton. Dzięki nim oraz ścisłej współpracy z innowacyjnymi polskimi i międzynarodowymi firmami absolwenci informatyki na UWr są pożądanymi specjalistami na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Więcej o kierunku znaleźć można na stronie rekrutacyjnej.

Wysoko w swoich kategoriach uplasowało się wiele kierunków Uniwersytetu Wrocławskiego. Są to (w kolejności alfabetycznej): administracja, biotechnologia, chemia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, historia, filologia polska, filologie obce, filozofia, fizyka, geografia, kulturoznawstwo, ochrona środowiska, politologia, prawo, psychologia.

W tegorocznym Rankingu Perspektyw Uniwersytet Wrocławski ponownie zajął 4. miejsce w kategorii uniwersytetów, a w kategorii wszystkich polskich szkół wyższych znalazł się na 10. miejscu.

Kapituła rankingu oceniała uczelnie według 29 wskaźników, które pogrupowano w 7 kategorii: prestiż, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie. Kapitule rankingu przewodniczył prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, a w jej składzie znaleźli się m.in.: prof. Krzysztof Diks, przewodniczący PKA, prof. Bogusław Smólski, były rektor WAT, dr Jarosław Protasiewicz, dyrektor OPI i PIB oraz Edyta Demby-Siwek, prezes UP RP.

Dodane przez: Aleksandra Draus

17 Lip 2020