Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Konferencje / Nauka / Studenci / Wydarzenia / 9–10 Marzec

Kobiece oblicze nowych technologii

Grafika promująca konferencję _talk&tech, na niej m.in. pikselowa postać kobiety oraz napisy: _talk&tech ACM Celebration of Women in Computing
Il. Materiały organizatora

9 marca w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu rozpocznie się dwudniowa konferencja _talk&tech, pierwsze w Polsce spotkanie kobiet związanych z branżą nowych technologii.

„Gdy myślimy o informatyce, inżynierii czy elektronice, rzadko mamy przed oczami kobietę. Świat nowych technologii, a zwłaszcza branża IT, wciąż kojarzy nam się z obszarem zdominowanym przez mężczyzn. A jednak technologia jest kobietą i nierzadko nosi spódnicę haute couture, co udowodnimy na konferencji _talk&tech” – zapewniają na stronie wydarzenia organizatorzy.

Podczas _talk&tech będzie można spojrzeć na branżę nowych technologii z kobiecej perspektywy; dowiedzieć się, jak wiele osiągnąć mogą kobiety w tym z pozoru męskim świecie, jak sobie w nim radzą, z jakimi problemami muszą się mierzyć, dlaczego zdecydowały się na taką pracę, co myślą, co je fascynuje i czym chciałyby się podzielić z innymi kobietami. W ramach konferencji odbędą się bezpłatne prelekcje oraz warsztaty.

– Serdecznie zapraszamy zarówno studentki, jak i studentów, zainteresowanych tematyką nowych technologii – mówi Alicja Musialska, koordynator projektów artystycznych Centrum Technologii Audiowizualnych. – Wydarzenie adresowane jest do osób, które już stawiają pierwsze kroki w branży, oraz do tych, które dopiero planują związać z nią swoją zawodową przyszłość. Udział w _talk&tech to dla nich szansa na zdobycie cennej wiedzy i nowych umiejętności, okazja do nawiązania kontaktów i wyjątkowa inspiracja do dalszego rozwoju.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie poświęconej konferencji i na Facebooku.

Dodane przez: Michał Raińczuk

2 Mar 2018

ostatnia modyfikacja: 15 Mar 2018