Strona używa plików cookies więcej

Koła naukowe

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego rozwijają swoje pasje w 170 kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Szczególnie aktywni są młodzi geolodzy – pasjonaci nauk o Ziemi. Są zrzeszeni w pięciu sekcjach: dynamiki litosfery, geologii inżynierskiej, hydrogeologii, paleontologii i stratygrafii i mineralogii. Wspólnie organizują wyjazdy terenowe do kopalń głębinowych, odkrywkowych i kamieniołomów, prowadzą prelekcje i zajęcia w szkołach, udowadniając, że każdy może zostać geologiem, biorą udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki i Nocy Muzeów, organizują obozy, konferencje i sympozja naukowe. Studenckie Koło Naukowe Geologów jest nagradzane na Giełdzie Kół Naukowych, w konkursach na Najlepszą Konferencję Naukową i w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa.

Ze skonstruowania marsjańskiego łazika Aleph 1 słynie koło naukowe Continuum, działające przy Instytucie Informatyki naszej uczelni. Od początku istnienia koła, czyli od 2014 roku, jego członkom przyświecał jeden cel – stworzyć duży projekt zespołowy, który pozwoli reprezentować uczelnię w zawodach międzynarodowych. Postawili na robotykę i tak powstał prototyp łazika marsjańskiego, który w ubiegłym roku zadebiutował na zawodach European Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych i zajął szóste miejsce. Maszyna cały czas jest udoskonalana. Ostatnio studenci dodali do niego kinematykę odwrotną do manipulatora, dzięki czemu chwytak sprawniej operuje przedmiotami. Pracują też nad samodzielnością łazika, by w przyszłości mógł brać udział w zawodach dla robotów w pełni autonomicznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla pasjonatów psychologii powstało Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Psyche. Członkowie koła organizują spotkania i warsztaty z psychologami-praktykami i terapeutami. Organizują konferencje naukowe, warsztaty psychoedukacyjne, laboratorium rozmowy i komunikacji i wyjazdy na obozy naukowe. Stawiają również na integrację środowiska akademickiego.

Co roku na wiosnę na Uniwersytecie Wrocławskim otwiera się Giełda Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. To doskonała okazja, by zobaczyć fascynujące eksperymenty i prezentacje, porozmawiać z młodymi naukowcami, poznać specyfikę ich dziedzin oraz dowiedzieć się, jakie studia warto wybrać. Gośćmi imprezy są nie tylko studenci wrocławskich uczelni, ale też uczniowie dolnośląskich szkół, którzy chcą w przyszłości podjąć studia na naszej uczelni.

Wszystkie koła naukowe naszej uczelni czekają na nowych członków. Jeżeli chcesz twórczo spędzać czas wolny i znaleźć przyjaźnie na całe życie – wybierz organizację studencką i zacznij działać!