Kandydaci / Studenci / Wydarzenia

Kolorowe kanapy w budynku przy Dawida – tu złożysz dokumenty na psychologię!

Na kolorowych kanapach u psychologów komisja rekrutacyjna – Sabina Barszcz, Przemek Nowicki i Filip Pech – przyjmuje dokumenty na studia stacjonarne. Przyszli psycholodzy do budynku przy Dawida 1 przyjeżdżają z różnych części Polski  – z Gdańska, Lublina, Rzeszowa, Kalisza, Płocka, Zielonej Góry, Poznania, Gniezna, Bydgoszczy, Trzebnicy, ale są też kandydaci i kandydatki z Psiego Pola czy Karłowic – dzielnic Wrocławia. Co jest potrzebne, by móc rozpocząć studia w Instytucie Psychologii UWr? Po pierwsze bardzo dobre wyniki maturalne, bo psychologia to najbardziej oblegany kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim – o jedno miejsce rywalizuje tam aż 32 kandydatów, a po drugie kopię świadectwa maturalnego i oryginał do wglądu, podanie wydrukowane z systemu IRK. Czy będzie druga tura rekrutacji na ten kierunek? Tego dowiemy się w środę po 15.30, wtedy komisja przyjmie ostatnie dokumenty. Jeśli jesteście kandydatami zakwalifikowanymi i jeszcze nie złożyliście dokumentów, przypominamy, zostały Wam jeszcze tylko dwa dni!

-Chcę być psycholożką, żeby pomagać. A dlaczego wybrałam Wrocław? Bo tu jest moja ukochana specjalność psychologia kliniczna i wychowawcza dziecka, a poza tym to miasto jest piękne – zachwycam się nim za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam. Dobrze będzie stać się jego częścią – powiedziała nam Kasia, która już od października rozpocznie studia na I roku psychologii.

Komisja rekrutacyjna ma dużo pracy, bo nie tylko trzeba sprawdzić dokładnie zgodność kopii świadectwa z oryginałem i zaznaczyć na liście, kto złożył już dokumenty, ale później trzeba wszystko wpisać do systemu, zmienić kandydatom statusy w IRK z „zakwalifikowany” na „przyjęty”, ale przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na mnóstwo pytań od przyszłych studentów i studentek. O co pytają przyszli psychologowie? Chcą się dowiedzieć, czy wszystkie zajęcia na psychologii będą odbywać się w jednym budynku, czy będą zajęcia praktyczne, czy można starać się o stypendium, czy będą Dni Adaptacyjne, kiedy będzie można zapłacić za legitymację. Jest też mnóstwo obaw i niepokoju – czy poradzą sobie w nowych realiach, w funkcjonowaniu w dużym mieście, czy nadążą z nauką… Kandydaci na psychologię są w dobrej sytuacji, bo w komisji rekrutacyjnej zasiadają sami psychologowie – Sabina Barszcz, Przemek Nowicki i Filip Pech.

Kandydaci dostarczają dokumenty osobiście, ale również przesyłają je pocztą – gdy wczoraj byliśmy na kolorowe kanapy dotarła jedna taka koperta z dokumentami. Niestety okazało się, że oprócz kopii poświadczonej notarialnie kandydatka włożyła również oryginał świadectwa maturalnego. Co w takiej sytuacji?

-Nic się nie stało, komisja rekrutacyjna w takich przypadkach odsyła kandydatom ich oryginalne dokumenty. Ale prosimy – wysyłajcie kopie poświadczone notarialnie. One w zupełności wystarczą – mówi Przemek Nowicki z komisji.

Wszystkim kandydatom i kandydatkom przypominamy – po pierwszej turze rekrutacji dokumenty możecie złożyć już tylko do 21 lipca. Również jeśli wysyłacie je pocztą, do tego dnia muszą znaleźć się u komisji rekrutacyjnej. 22 lipca ogłosimy drugą listę kandydatów zakwalifikowanych na kierunki na Uniwersytecie Wrocławskim. Wszystkie informacje znajdziecie na www.rekrutacja.uni.wroc.pl – polecamy szczególnie zakładki „miejsce składania dokumentów” oraz „harmonogram”.

Dodane przez: Agata Sałamaj

20 lip 2021