Doktoranci / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Komunikat rektora w sprawie sytuacji epidemiologicznej

Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą zagrożenia koronawirusem, w porozumieniu z Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, przekazuję następujące zalecenia.

1. Osoby przyjeżdżające z terenów zagrożonych (Włochy, Chiny, Korea Południowa, w przyszłości prawdopodobnie inne kraje), a wykazujące objawy chorobowe „grypopodobne” mają obowiązek zgłosić się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej 5 (Izba Przyjęć – Zakaźna, tel. 71 395 75 20, budynek A2, parter).
  2. Osoby, które przyjechały bez objawów chorobowych, a w ciągu 14 dni od przyjazdu zaobserwowały u siebie symptomy chorobowe, również muszą zgłosić się do ww. placówki medycznej.

Zaleca się wstrzymanie wyjazdów do krajów i stref zagrożenia oraz, jeśli to możliwe, odwołanie wizyt osób z tych rejonów.

Z wyrazami szacunku,

prof. Adam Jezierski

Rektor

Informacja dla uczelni wyższych w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)