Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Koncert pianistki Veroniki Iltchenko

Ambasador Belgii oraz rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają 30 października do Oratorium Marianum, bo tam o godzinie 19.00 koncert pianistki Veroniki Iltchenko. Wstęp wolny.

Veronika Iltchenko wystąpi z repertuarem świadczącym o jej ogromnej pasji do muzyki Debussy’ego oraz najznamienitszych kompozytorów rosyjskich.

Pianistka chętnie skłania się ku muzyce polskich i belgijskich kompozytorów, a chcąc uczcić 200. rocznicę narodzin Stanisława Moniuszki, zaprezentuje utwór Wilanella Des-dur. Tego arcydzieła z polskiego repertuaru na fortepian nie zabraknie później w programie recitali, które odbędą się w Belgii. Pianistka pragnie przedstawić polskiej publiczności również jednego z najwybitniejszych kompozytorów belgijskich, Josepha Ryelandta. Z okazji 150. rocznicy narodzin tego pochodzącego z Brugii artysty Filharmonia Narodowa Belgii zamierza w 2020 roku poświęcić uwagę głównie jego twórczości.

Veronika Iltchenko podbiła serca publiczności swym inteligentnym podejściem do każdego utworu oraz pełną mocy i  nienaganną techniką wykonania.

Repertuar koncertu składający się ze słynnych utworów fortepianowych, które wyszły spod pióra takich kompozytorów jak Moniuszko, Ryelandt, Debussy i Prokofjew, charakteryzujących się intensywnością barw i błyskawicznymi pasażami z wplecionymi wirującymi tańcami Babadżaniana, idealnie współgra z wirtuozerią tej wybitnej pianistki.

Przed Państwem recital, którego wykonanie od pierwszej do ostatniej sekundy trzyma w napięciu i na długo zapadnie w pamięć.

Program w załączniku.

Dodane przez: Agata Sałamaj

24 Paź 2019

ostatnia modyfikacja: 31 Paź 2019